آقای وزیر ورزش! یا برو یا اصلاح شو!

چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 13:00
کد مطلب: 1061456
سلطانی فر

ظاهرا اوضاع در وزارت ورزش، وخیم تر از چیزی است که به نظر می آید. متاسفانه باید گفت که وزارت ورزش در چنان چنبره ای از بی کفایتی و ندانم کاری وزیر و مشاورانش فرو رفته که دیگر نمی توان امیدی به بهبودش داشت. خنده دار است اما در این وزارتخانه حتی نمی توان امیدی به اصلاح و بهبود داشت.

ایسکانیوز- هومن جعفری/ خبر خنده دارتر ازآن بود که حتی بشود به آن خندید. احتمالا تنها واکنش مناسب به خبری که ساعاتی قبل روی خروجی سایت وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت، همان خنده های هیستریک یواکین فینکیس در فیلم اسکار گرفته جوکر است. خنده های عصبی و بی اختیار که به گریه ای عمیق ختم شود.

« مازیار ناظمی مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان درباره پرونده شریفی عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: قبل از صدور حکم مهدی شریفی عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال، هنگامی که در جریان پرونده اتهامی شریفی در قوه قضائیه قرار گرفتیم از صدور حکم وی در هیئت مدیره استقلال خودداری کردیم.

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: شریفی در زمان معرفی به مجمع باشگاه استقلال منع به کارگیری نداشته و ظاهرا الان متهم پرونده است، اما با این حال کاملاً تابع نظر مراجع محترم نظارتی و قضایی هستیم و حکمی از سوی وزارت ورزش برای ایشان صادر نشده است.»

دوهفته قبل سایت ها این خبر را از مجمع باشگاه استقلال منتشر کردند که « به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، بر اساس مصوبه مجمع عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران، مهدی شریفی و سید عبدالرضا موسوی به عضویت هیئت مدیره این باشگاه منصوب شدند. همچنین با استعفای آقایان میرشاد ماجدی و امیر حسین فتحی از هیئت مدیره باشگاه استقلال موافقت و از زحمات آنان تقدیر شد.»

در دو هفته، عضو جدید هیئت مدیره به یکباره تبدیل به شخص فراری و متهم به فساد مالی گردید. واکنش وزارت ورزش را هم که دیدید. دست پیش را گرفتند که «برایش حکم صادر نکردیم» و دست پس را از دست ندادند که «آنموقع محکوم اقتصادی نبود»! از وزیر ورزش که خودش سابقه ای امنیتی دارد، باید با صراحت پرسید که آیا قبل از دادن پستی چنین مهم و اثرگذار، سوابق افراد را از نهادهای نظارتی نمی پرسد؟ آیا قبل از دادن حکمی به این مهمی، از نهادهای ذی ربط استعلام تایید صلاحیت اخلاقی، مالی و کیفری شخص را درخواست نمی کند؟

نکند هیئت مدیره استقلال، برای وزیر ورزش جایی مثل پارک تفریحی است که هرکسی بتواند در آن تردد کند؟ اینکه برای کسی حکمی صادر شده باشد یا نه بی اهمیت است. سوال اینجاست که چگونه خروجی مصوبه مجمع باشگاه به چنین فردی رسید؟ قرار بود برای مهدی شریفی حکم عضویت در هیئت مدیره استقلال صادر شود. خبرش هم به صورت رسمی منتشر شد. اینکه برای وی حکمی صادر نشده، از اهمال وزارت ورزش نمی کاهد. جرم وزیر ورزش و مشاورانش سومدیریت و غفلت نسبت به وضعیت تیمی است که به صورت امانت در اختیار آنها قرار گرفته است و ظاهرا برای این امانت هیچ احترامی قائل نیستند!

استقلال ماه هاست که مدیرعامل ندارد و برای وزیر ورزش اصلا مهم نیست! استقلال مدت هاست با بحران های پی در پی ناشی از نداشتن یک مدیرمناسب دست و پنجه نرم می کند و کک آقای سلطانی فر هم نمی گزد! استقلال در روزهای اخیر، کارش به جایی رسیده که حتی تعداد بازیکنان لازم برای پر کردن نیمکت خود را هم ندارد اما وزیر ورزش به عنوان رئیس مجمع این باشگاه، حتی حاضر به برگزاری مجمع به منظور انتخاب مدیرعامل هم نیست چه برسد به اینکه بخواهد مدیران فعلی باشگاه را احضار کند تا در این مورد از آنها توضیحی بخواهد! سوال اصلی اینجاست که چطور برای پر کردن خلاهای لازم در هیئت مدیره پرسپولیس، کسری از روز کافی بود اما برای انتخاب مدیرعامل برای استقلال سه ماه زمان هم کفایت نمی کند؟ سوال اصلی اینجاست که اگر پسر آقای وزیر ورزش جای طرفداری از پرسپولیس، طرفدار استقلال بود، الان همین وضعیت را در تیم قدیمی و ریشه دار پرسپولیس می دیدیم؟

رفتار آقای وزیر بی علاقگی او به امانتی را نشان می دهد که متعلق به مردم ایران است و از بدحادثه در اختیار چنین فردی قرار گرفته است. انتخاب اشتباه و باورنکردنی یک متهم اقتصادی برای عضویت در هیئت مدیره استقلال اما نشان دهنده موضوع دیگری هم است. اینکه ظاهرا مسعود سلطانی فر دیگر مناسب قرار گرفتن در سمت یک وزیر نیست که گواه این وضع، وضعیت اسفناک فدراسیون های درجه یک ورزش کشور و حجم انباشتگی بدهی های باشگاه هایی است که مستقیما زیر نظر وزارت ورزش اداره می شوند. او باید بپذیرد که آنچه انجام داده، اشتباهی نابخشودنی است و تغییراتی گسترده را در شیوه انتخاب های عمدتا شکست خورده اش ایجاد کند یا سمت خود را تحویل بدهد. ورزش کشور بیش از این نباید از حضور چنین وزیر نامناسبی ضربه بخورد!

351 / 351

نویسنده: انتخابی که فاجعه آمیز شد

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

Mr 2010 چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 13:47
 • 0
 • 0
دیکتاتور ورزش / خدا به زمین گرم میزنتش ایشالله قوه ی قضاییه ورود کنه به فعالیت های این وزارت و متوجه بلاهایی که سر چندین میلیون هوادار آورده بشن تا به سزای عملش برسه ...
حمیدرضا فرهانی چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 14:17
 • 0
 • 0
موج یاس و نا امیدی ک این وزیر در جامعه ایجاد کرده فراتر از باشگاه اسقلال است ، وضعیت فدراسیون فوتبال با افشاگری دادکان ک معلومه ، سایر رشته هارو هم ک مصاحبه ورزشکارانشونو داریم میبینیم، موج مهاجرت ورزشکاران و خیلی مسائل دیگه ک انتخاب شریفی ب عنوان مدیر باشگاه استقلال پیش اونها هیچه،در آستانه انتخابات مجلس سوال منه جوون اینه مجلس قبلی چ گلی ب سر ما زد آیا مجلس بعدی میتونه از پس این وزیر بر بیاد یا مثل قبلیا با لابی گری ب قصابی ورزش ایران ادانه میده
حمیدرضا قربانی چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 14:32
 • 0
 • 0
بیچاره استقلال بزرگ که دست مدیران و وزیران نالایق زمان افتاده!!!
چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 14:37
 • 0
 • 0
عشقه استقلال💙💙💙
چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 19:53
 • 0
 • 0
اقبال چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 19:58
 • 0
 • 0
در مورد انتخابات هم بنویسید که اکثریت جمعیت استقلالی بخاطر بازخواست نکردن وزیر ورزش بخاطر وضعیت اسفناک ورزش کشور و البته استقلال بشدت دلخورن و من به شخصه توی این انتخابات شرکت نمیکنم
Ali پنج‌شنبه 1 اسفند 1398 - 00:45
 • 0
 • 0
بقول آقای فردوسی پور که می‌گفت به شتر گفتند چرا گردنت کجه ، در جواب گفت تو بگو کجام صافه تامن بگم چرا گردنم کجه ، در کل همه چیز این دولت بی کفایت به همه چیزش میاد ، تبعیض و بی کفایتی در همه سطح کشور کاملا مشهوده فقط موندم چرا رهبری ورود نمیکنه و تذکر جدی نمیده تا مردم رو از دست بی‌کفایت ها نجات بده

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار