آیا نمایشگاه شهر آفتاب بیمارستان ویژه کرونا می‌شود؟

عضو شورای شهر تهران گفت: برای تبدیل نمایشگاه شهر آفتاب به بیمارستان ویژه کرونا وزارت بهداشت تصمیم‌گیرنده است و اگر این موضوع در دستور کار قرار گیرد، شورای شهر و شهرداری کمک‌های لازم را انجام می‌دهند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، زهرا نژاد بهرام، عضو شورای شهر تهران درباره اینکه گفته می‌شود، احتمالا نمایشگاه شهر آفتاب تبدیل به بیمارستان ویژه کرونا می‌شود گفت: این موضوع باید توسط وزارت بهداشت مورد بررسی قرار گیرد.


وی افزود: اگر این مساله توسط وزارت بهداشت و مورد تایید قرار گیرد شورای شهر تهران و شهرداری آمادگی دارد که هر کمکی که در توان دارند را در این راستا انجام دهد.


عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: جلسات مرتبط با کرونا را هر روز صبح ساعت ۷ در دفتر شهردار با حضور برخی از اعضای شورای شهر و برگزار می‌شود و شهرداری به صورت مداوم با وزارت بهداشت درباره این مسئله در تماس است.

ناهید خداکرمی نیز با بیان اینکه عملکرد شهرداری علیرغم اینکه متولی اصلی مقابله با کرونا نبوده است مثبت بوده، گفت: شهرداری طبق ماده 55 شهرداری‌ها می‌تواند در زمان بروز بیماری‌های مسری همکاری‌های لازم را با دستگاه‌های متولی داشته باشد که به نظرم شهرداری در این زمینه بسیار هوشمندانه عمل کرده و هماهنگ با پروتکل‌های خاص پیش رفته و حتی در تهیه این پروتکل‌ها به وزارت بهداشت هم کمک کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه آمار کشته‌های ناشی از کرونا را باید ستاد کرونای تهران اعلام کند گفت:‌این آمار خیلی نبوده است.

خداکرمی با اشاره به اینکه در چین طی یک روز 25 هزار نفر به آمار مبتلایان به کرونا افزوده شد گفت: با ورود کیت‌های جدید به بازار چین این آمار شدت گرفت و در کشور ما در بدبینانه‌ترین حالات آمار مبتلایان ممکن است 10 تا 15 هزار نفر باشد که البته باید توجه داشت برخی افراد ممکن است این بیماری را مبتلا شده باشند ولی خبری از آن نداشته باشند.

فارس

انتهای پیام/

کد خبر: 1062376