فراهم شدن  امکان تولید الکل در کشور بدون دریافت مجوز از سازمان صمت

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با صدور ابلاغیه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور اعلام کرد که تولید الکل در کشور تا اطلاع ثانوی نیازمند هیچ‌گونه مجوزی از سوی سازمان صمت نیست.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی با صدور ابلاغیه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در سراسر کشور اعلام کرد: تولید الکل در کشور تا اطلاع ثانوی نیازمند اخذ هیچ‌گونه مجوزی از سازمان‌های صمت نیست.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، در وزارت صنعت، معدن و تجارت و با توجه به اعلام آمادگی برخی از واحدهای تولیدی برای تولید الکل مورد نیاز کشور، تولید الکل بدون مجوز در واحدهای تولیدی امکان‌پذیر است.

بدیهی است الکل تولیدشده در این واحدها، صرفاً براساس حواله‌های سازمان غذا و دارو و تحت نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی استانها، بین مراکز تولیدکننده ژل ضدعفونی‌کننده توزیع خواهد شد.

همچنین اعلام شد که با موافقت سازمان غذا و دارو، علاوه بر صفر شدن تعرفه واردات ماسک و الکل، واردات نیاز به IRC وزارت بهداشت ندارد و این کد برای واردات الکل، حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت صادر و هزینه‌ای برای واردکنندگان در بر نخواهد داشت.

همچنین با هماهنگی صورت گرفته با گمرک جمهوری اسلامی ایران، ترخیص محموله های وارداتی ماسک، الکل و سایر اقلام مورد نیاز جهت مقابله با شیوع ویروس کورنا در کمترین زمان(حداکثر ظرف ۴۸ ساعت) ترخیص گردند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1063512