برگزاری جلسه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و ستادکل نیروهای مسلح

نشست مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و ستادکل نیروهای مسلح در خصوص همکاری و بهره گیری از ظرفیت های طرفین جهت مبارزه با ویروس کرونا برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، نشست مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص همکاری و بهره گیری از ظرفیت های طرفین جهت مبارزه با کرونا روز گذشته با حضور سردار حسن عراقی زاده معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا نیروهای مسلح، سردار علی ساری نماینده وزارت دفاع و محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، همایون رستگارزاده سرپرست معاونت توسعه منابع سلامت و مهدی عباسی سرپرست مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این نشست طرفین بر اوامر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) مبنی بر بسیج همه امکانات در جهت کمک به امر سلامت جامعه و مقابله همه جانبه با ویروس کرونا با محوریت ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کردند.

عراقی زاده در این نشست بر اختصاص بخشی از ظرفیت بیمارستان های نیروهای مسلح در استان های مختلف اشاره کرد و گفت: ایجاد و اختصاص ظرفیت های بیمارستان های صحرایی و ایجاد نقاهتگاه ها اقداماتی است که در حال انجام است.

نفر نیز بر بهره گیری از ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی از روزهای نخستین شیوع کرونا در کشور اشاره و اظهار داشت: از ظرفیت مراکز درمانی و بیمارستان های تابعه این دانشگاه در استان های مختلف استفاده شده و بخش نامه های مربوطه جهت تسهیل در تهیه و تدارک وسایل مورد نیاز خارج از قوانین کمیسیون و سایر موارد جهت مقابله با کرونا با موافقت ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و حمایت طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده است.

وی افزود: همچنین همکاری نیروها و پرسنل درمانی و نیز دانشجویان و اعضای هیأت علمی رشته های علوم پزشکی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور صورت گرفته و حدود ۱۸۰ نیروی داوطلب رشته های علوم پزشکی در سراسر کشور به مراکز درمانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور معرفی شده اند.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بهره گیری از ظرفیت نیروهای پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۰۵ واحد دانشگاهی (دانشجویان و اعضای هیأت علمی) به منظور ایجاد و توسعه نقاهتگاه های بیماران مبتلا به کرونا و جلوگیری از رفت و آمدها به شهرهای مختلف را از راه های مقابله با شیوع کرونا برشمرد.

در پایان مقرر شد سردار ساری به عنوان نماینده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رستگارزاده به عنوان نماینده دانشگاه آزاد اسلامی، و در سطح استان ها نیز، رئیس شورای هماهنگی استان ها از طرف وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها از طرف دانشگاه هماهنگی های لازم را در این امور را انجام دهند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1063910