تسهیلات دانشگاه آزاد برای دانشجویان شاغل/ مبلغ وام شهریه افزایش می‌یابد

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد از تسهیلات این دانشگاه برای دانشجویان شاغل خبر داد و گفت: با توجه به شرایط حاکم در کشور، تعداد و مبالغ وام شهریه افزایش می یابد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، ابراهیم کلانتری از ارائه تسهیلات بانکی و وام قرض الحسنه برای کمک به دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: شرایط ویژه ای هم‌ اکنون در کشور حاکم است و کرونا موجب تعطیلی برخی مشاغل شده و از طرفی برخی دانشجویان شاغل دانشگاه آزاد در کسب درآمدشان با مشکل مواجه شده اند.

وی افزود: به همین جهت دانشگاه آزاد برای کمک به این دانشجویان و سایر افرادی که در پرداخت شهریه با مشکل مواجه هستند، تسهیلاتی را اعم از پرداخت وام قرض الحسنه در نظر گرفته است.

کلانتری اضافه کرد: در شرایط عادی خیلی از دانشجویان از وام های صندوق رفاه و سایر وام های قرض الحسنه شامل وام های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت استفاده نمی کردند اما پیش بینی ما این است که با توجه به شرایط موجود درخواست دانشجویان برای گرفتن وام افزایش یابد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد از افزایش مبلغ وام شهریه خبر داد و گفت: لازم است دانشگاه آزاد هم در تعداد وام های پرداختی و معرفی تعداد بیشتری از دانشجویان به بانک و همچنین در مبلغ وام شهریه تغییراتی را انجام دهد که البته هنوز درباره جزئیات آن تصمیم گیری نشده است.

به گزارش مهر، وام کوتاه‌مدت دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰ درصد کل شهریه را شامل می‌شود که دانشجو حداکثر طی چهار قسط در طول یک‌ترم پرداخت کند. وام میان‌مدت این دانشگاه نیز شامل ۵۰ درصد کل شهریه می‌شود که حداکثر طی ۲۰ قسط در حین تحصیل باید تسویه شود.

همچنین وام بلندمدت این دانشگاه نیز شامل ۵۰ درصد کل شهریه می‌شود که حداکثر ۳۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی باید تسویه شود که با توجه به وعده مسئولان دانشگاه قرار است با افزایش میزان وام شهریه، با دانشجویان در این شرایط مدارا شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1064375