تمام ۱۰۰۰ تختخواب بیمارستان‌های برکت در خدمت بیماران مبتلا به کروناست

همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ساخته شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، درحال خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا هستند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سیدامیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در سالهای اخیر ۸ بیمارستان با حدود ظرفیت ۱۰۰۰ تختخواب ساخته است که درحال حاضر همه این بیمارستانها دراستانهای مختلف مشغول خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا هستند.

مدنی درخصوص مکان احداث و بهره‌برداری از این بیمارستانها گفت: بیمارستان 150 تختخوابی برکت امام خمینی شهرستان میانه واقع در استان آذربایجان شرقی، بیمارستان 90 تختخوابی برکت شهیدستاری شهرستان قرچک واقع در استان تهران، بیمارستان 141 تختخوابی برکت حضرت رسول شهرستان فردوس واقع در استان خراسان جنوبی، بیمارستان توسعه یافته 96 تختخوابی برکت امام خمینی شهرستان درگز واقع در استان خراسان رضوی، بیمارستان 164 تختخوابی معتمدی شهرستان گرمسار واقع در استان سمنان، بیمارستان 90 تختخوابی رازی شهرستان بانه واقع در استان کردستان، بیمارستان 96 تختخوابی برکت فاطمه الزهرا شهرستان مینودشت واقع در استان گلستان و بیمارستان 85 تختخوابی آیت الله بهاری شهرستان بهار استان همدان 8 بیمارستانی هستند که بطور شبانه روزی به مردم و بیماران کرونایی خدمات درمانی ارایه می کنند.

بنیاد برکت ۸ بیمارستان با حدود ظرفیت ۱۰۰۰ تختخواب ساخته است که درحال حاضر همه این بیمارستانها دراستانهای مختلف مشغول خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کروناهستند

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: همچنین دو بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در استان خوزستان و ۱۲۰ تختخوابی در استان فارس نیز مراحل اجرا را پشت سر میگذارند که پیش‌بینی میشود به ترتیب در سال ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹ به بهره‌برداری برسند.

مدنی افزود: همچنین بنیاد برکت تاکنون ۱۵۰ مرکز جامع سلامت و کلینیک درمانی در کشور راه انداخته که این مراکز نیز در دورافتاده‌ترین نقاط محروم کشور مشغول خدمت‌رسانی در شبکه بهداشت و درمان کشور به بیماران کرونایی هستند.

وی به طرح بنیاد برکت برای افزایش این مراکز اشاره کرد و ادامه داد: طبق توافق با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد این مراکز جامع سلامت به زودی به بیش از ۲۳۰ مرکز افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

کد خبر: 1064579