نامه رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران به دبیر کل سازمان ملل

تاریخ در مورد ناکارآمدی و سکوت سازمان های بین المللی در مقابل تحریم ها قضاوت خواهد کرد

پنج‌شنبه 14 فروردین 1399 - 19:16
کد مطلب: 1064949
سید علیرضا مرندی

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران در نامه ای به دبیر کل سازمان ملل یادآور شد:تاریخ در مورد ناکارآمدی و سکوت سازمان های بین المللی علیه تحریم های غیرانسانی آمریکا قضاوت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز، دکتر سید علیرضا مرندی در نامه به رئیس سازمان ملل متحد ضمن اعتراض به سکوت سازمان های بین الملل مدعی حقوق انسان ها خواهان پایان بی توجهی این سازمان ها به تاثیر تحریم های ظالمانه آمریکا بر وضعیت درمانی بیماران کشورمان شد.

متن نامه یه شرح ذیل می باشد:

دبیرکل محترم سازمان ملل متحد ،
پیرو مکاتبات قبلی درخصوص تحریم های غیرقانونی دولت امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و تأثیر مستقیم آن بر سلامت مردم ایران ، متأسفانه تاکنون سازمان ملل متحد و سایر سازمان های ذیربط از جمله سازمان بهداشت جهانی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند، هیچ اقدام موثری برای رفع تحریم های ظالمانه علیه کودکان، زنان، مردان و بیماران عزیزمان انجام نداده اند.
درعوض، علیرغم تاکید دانشمندان، پزشکان و حتی برخی از مقامات منتخب ایالات متحده مبنی بر رفع تحریم ها در شرایطی که همه گیری بیماری Covid-19 سرتاسر دنیا را فراگرفته است، دولت غیر منطقی و بی رحم آمریکا تحریم های بیشتری را علیه مردم ایران تشدید کرده است.
با این وجود، تلاش مقامات و مسئولان سلامت جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با تحریم های غیر انسانی آمریکا در بیماری همه گیر اخیر موفقیت آمیز بوده است. حتی اگر تنها بخش کوچکی از این تحریم ها به کشورهای اروپایی و ایالات متحده تحمیل می شد، مطمئنا تحت این فشارها دچار فروپاشی می شدند.
همانطور که می دانید، ما یکی از کشورهای به شدت آسیب دیده در این بیماری همه گیر بوده ایم و در صورتی که تحریم های سرکوبگرانه امریکا به کل جهان علیه ایران تحمیل نشده بود به این شرایط دشوار نمی رسیدیم.
مسلم است که تاریخ در مورد ناکارآمد بودن و سکوت سازمان های بین المللی مدعی حمایت از قوانین بین المللی و حقوق بشر در برابر اینگونه جنایات آشکار قضاوت خواهد نمود. این مؤسسات اگر در این امر شریک نباشند، موسساتی ناکارامد شده اند و بدون شک به دلیل امتناع از اقدام علیه نقض آشکار قوانین بین المللی و بشر دوستانه توسط رژیم امریکا شاهد از هم گسیختگی نظم جهانی مان خواهیم بود.

دکتر سید علیرضا مرندی
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/

352 / 352

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار