عراق درباره احتمال احیای داعش در گیر و دار کرونا هشدار داد

معاون اول پارلمان عراق درباره ازسرگیری فعالیت هسته‌های داعش در بحبوحه تمرکز نیروهای امنیتی بر کمک به مبارزه با کرونا هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایسکانیوز، معاون اول رئیس پارلمان عراق روز چهارشنبه درباره بازگشت فعالیت هسته‌های گروهک تروریستی داعش و حملات غافلگیرانه آن علیه نیروهای امنیتی عراق در شرایطی که آنها بر مقابله با ویروس کرونا متمرکز شده‌اند، هشدار داد.

دفتر اطلاع رسانی معاون اول رئیس پارلمان عراق در بیانیه‌ای گفت: «الکعبی پیام تسلیتی به فرماندهی نیروهای پیشمرگه در منطقه کردستان عراق به مناسبت شهادت دیروز دو تن از نیروهایشان در حمله تروریست های داعش به منطقه کرمیان فرستاد».

در این بیانیه آمده است: «دشمنان عراق و به خصوص باندهای داعش طرفی خاص را هدف نمی‌گیرند، از همین رو همکاری مشترک و هماهنگی تلاش‌ها میان ارکان مختلف نیروهای امنیتی و نیروهای پیشمرگه علیه تحرکات داعش ضرورت دارد».

الکعبی درباره بازگشت فعالیت هسته‌های تروریست‌های داعش و حملات ناگهانی آنها علیه نیروهای مسلح هشدار داد و گفت تروریست‌ها تلاش می‌کنند از تمرکز نهاد امنیتی بر مبارزه با خطر همه گیری کرونا بهره برداری کنند.

عراق دسامبر ۲۰۱۷ پس از گذشت سه سال و نیم مبارزه علیه داعش، آزادسازی کامل این کشور از اشغال داعش را اعلام کرد اما این گروه تروریستی هر از چند گاهی عملیات‌هایی را علیه نیروهای عراقی در برخی استان‌ها انجام می‌دهد که در مقطع اخیرا بیش‌تر شده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1065610