قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا در بازار‌های جهانی ۳.۳۷ دلار افزایش یافت و به ۱۷۳۵.۹۲ دلار رسید.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، قیمت طلا در معاملات امروز به علت ادامه نگرانی‌ها در مورد رکود جهانی افزایش یافت، اما تقویت تمایل به ریسک کردن در بازار به علت نتایج اولیه مثبت یک واکسن برای ویروس کرونا، رشد قیمتی این فلز گران بها را محدود کرد.

هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با ۳.۳۷ دلار افزایش ۱۷۳۵.۹۲ دلار فروخته شد.

روز گذشته پس از اینکه شرکت داروسازی مدرنا اعلام کرد واکسن آزمایشی کووید ۱۹، نتایج مثبتی در مراحل اولیه از خود نشان داده است، ارزش بازار‌های بورس آمریکا و قیمت نفت افزایش یافت و قیمت طلا از بالاترین رقم ۷ و نیم سال گذشته پایین آمد.

شیوع این ویروس، رشد اقتصادی جهانی را کاهش داده، کشور‌ها را بر آن داشته تا محرک‌های زیادی برای محدود کردن خسارات اقتصادی ایجاد شده با ویروس کرونا ارائه دهند.

طلا معمولا از ارائه گسترده محرک‌های اقتصادی از سوی بانک‌های مرکزی سود می‌برد، زیرا این فلز گران بها تا حد زیادی به عنوان پشتوانه‌ای در برابر تورم و بازپرداخت ارز دیده می‌شود.

اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک گفت: «در حال حاضر، بازار بر عواقب بعدی رشد بزرگ دیروز بازار بورس در روز گذشته متمرکز شده است که اندکی مانع از افزایش قیمت طلا شد، اما تقاضای تقویت کننده قیمت هنوز از بین نرفته است.»

«ما چشم انداز اقتصادی ضعیف تر، مقادیر عظیم اقدامات بانک‌های مرکزی در بازار را دنبال می‌کنیم و همچنین تنش‌های ژئوپلتیکی را داریم که قیمت طلا را بالا نگه می‌دارد.»

در آخرین مورد کنترل خسارات، آلمان و فرانسه پیشنهاد ایجاد یک صندوق بازیابی ۵۰۰ میلیارد یورویی (۵۴۳ میلیارد دلاری) برای حمایت از مناطق اتحادیه اروپا و بخش‌هایی که به شدت از این ویروس خسارت دیده اند، دادند.

جرم پاول، رئیس فدرال رزرو نیز گفت بهبود اقتصادی آمریکا تا سال آینده طول می‌کشد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1069869