تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه دانش­‌آموزی نور

مهلت ارسال آثار به مسابقه دانش آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور یاغی تا 31 مردادماه سال 1399 تمدید شد، ضمن آنکه به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تشکیل تیم‌های دانش آموزی با مشارکت خانواده‌ها خواهد بود.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، بر اساس اعلام ستاد ارتباطات و اطلاع­‌رسانی بنیاد مصطفی(ص)، به جهت ایجاد فرصت بیشتر برای ارائه آثار توسط دانش­‌آموزان علاقه‌مند باتوجه به تعطیلی مدارس و عدم تشکیل گروه‌های دانش­‌آموزی در ایام شیوع ویروس کرونا، مهلت ارسال آثار به چهارمین دوره مسابقه دانش­‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور یاغی، تا 31 مردادماه سال 1399 تمدید شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور دانش­ آموزان در مدارس خود، علاوه بر تمدید این دوره تا پایان مردادماه 99، شرایط ویژه­‌ای برای این دوره از مسابقه دانش­ آموزی نور اتخاذ شد.

به منظور رعایت اصول بهداشتی اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت مبنی بر رعایت فاصله اجتماعی و اجتناب از اجتماعات، از ابتدای خردادماه 99، ثبت­‌نام به صورت خانوادگی برای دانش‌آموزان میسر خواهد شد و هر دانش­ آموز می‌تواند به عنوان سرگروه در منزل و با مشارکت اعضای خانواده خود در مسابقه شرکت کند.

از دیگر شرایط این دوره این است که در بخش راهنمای علمی که در سایت مسابقه معرفی شده است، ایده­‌های متنوع علمی مربوط با موضوع مسابقه با در نظر گرفتن امکان اجرا در منزل، به طور مستمر و روزانه به دانش­ آموزان شرکت کننده معرفی می­‌شود.

دانش­ آموزان می­‌توانند تا پایان مردادماه سال 99 با مراجعه به سایت بنیاد مصطفی(ص) به نشانی www.mstfdn.org به بخش مسابقه دانش‌آموزی نور مراجعه کرده و در قالب گروه‌های دو یا سه نفره آثار علمی خود را به صورت فیلم‌های 60 ثانیه‌ای به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.

مسابقه دانش‌آموزی نور هر سال به عنوان یکی از رویدادهای بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در حوزه دانش‌آموزی برگزار می‌شود که هدف از برگزاری آن، ایفای نقش در انگیزش نسل نوجوان جهان اسلام، ایجاد افق‌­های نوین در زمینه علم و فناوری و کمک به رشد استعدادهای درخشان است.

دوره چهارم مسابقه دانش ­­آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور عمر یاغی، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2015، از مردادماه سال گذشته آغاز شد و موضوع این دوره از مسابقه ساخت فیلم­‌های علمی کوتاه یک دقیقه­‌ای از آزمایش­­‌هایی در مباحث مختلف ماده و انرژی است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1070208