ورمزیار: باشگاه‌های مخالف برگزاری لیگ نگران هزینه‌های‌شان هستند

پیشکسوت باشگاه استقلال معتقد است که ۲۷ امتیاز دست نخورده تا پایان لیگ باقی مانده است و فعلاً نمی‌شود از قهرمانی قطعی تیمی صحبت کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری ایسکانیوز و به نقل از تسنیم، ،صادق ورمزیار پیشکسوت باشگاه استقلال درباره شروع مسابقات لیگ و آغاز تمرینات تیم‌ها اظهار داشت: در این مدت که مسابقات تعطیل بود، علاقه‌مندان به فوتبال و تیم‌های پرطرفدار خیلی دلتنگ بازی‌ها بودند و شروع بازی‌ها می‌تواند اوقات فراغت مردم را پر کند.

وی ادامه داد: سلامتی مردم و به ویژه اعضای تیم‌ها اهمیت زیادی دارد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خیلی مهم است. ما بازیکنان ملی در لیگ برتر داریم که برای همه عزیز هستند و باید شرایط را به گونه‌ای رقم بزنیم که خدای ناکرده برای هیچ‌کس مشکلی پیش نیاید.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره ارسال نامه چهار باشگاه خصوصی به وزیر ورزش مبنی بر لغو مسابقات لیگ، تصریح کرد: ببینید باشگاه‌های خصوصی ما شرایط‌شان با باشگاه‌های دیگر متفاوت است و مخالفت‌شان با برگزاری مسابقات به خاطر هزینه‌های میلیاردی است که متقبل شدند. به‌هرحال حدود سه ماه مسابقات تعطیل بوده است و تیم‌ها از شرایط بازی فاصله گرفتند و آماده‌سازی مجدد تیم‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هزینه زیادی را برای تیم‌ها در بر دارد. باشگاه‌های خصوصی در شرایط عادی می‌توانند اردوهای خارجی برگزار کنند که الان در این زمان چنین امکانی را ندارند و با توجه به فضای کرونایی جامعه نگران آماده‌سازی و هزینه‌های آن هستند. البته این را هم بگویم که این شرایط برای تیم‌های دیگر هم هست.

ورمزیار در واکنش به فشردگی مسابقات لیگ و احتمال مصدومیت بازیکنان تیم‌ها خاطرنشان کرد: در هر صورت تصمیم به برگزاری مسابقات گرفته شده و با توجه به اینکه تیم‌ها سه ماه است از تمرینات گروهی دور بودند ممکن است بازیکنان زیادی با مصدومیت مواجه و تیم‌ها متضرر شوند. بازیکنان معمولاً در پایان مسابقات حدود 20 روز استراحت می‌کنند و بعد از آن برای شروع فصل جدید تمرینات‌شان را پیگیری می‌کنند.

وی افزود: الان که چند هفته‌ای است بوندس‌لیگا آغاز شده، با همه امکانات ورزشی و پزشکی خوبی که دارند و البته قابل مقایسه با ما نیست، در همان هفته اول چهار پنج بازیکن مصدوم شدند و طبیعی است که بازیکنان تیم‌های ما هم با خطر مصدومیت روبه‌رو باشند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که شاگردان مجیدی می‌توانند به قهرمانی امیدوار باشند، گفت: ببینید تا پایان لیگ 27 امتیاز دست نخورده باقی مانده است و استقلال هم اگر بازی عقب‌افتاده‌اش را هم با پیروزی پشت سر بگذارد شرایط بهتری در جدول پیدا می‌کند و شانس خوبی برای قهرمانی خواهد داشت.

وی ادامه داد: البته همیشه در بازی‌های پایانی لیگ بازی با تیم‌های پایین جدول خیلی سخت است، به طور مثال استقلال در دور رفت توانست گل‌گهر را ببرد، ولی در بازی برگشت مقابل آنها شکست خوردند، به همین دلیل تیم‌های بالای جدول بازی‌های سختی دارند و نمی‌توانیم از الان از قهرمانی قطعی تیمی صحبت کنیم. به نظر من غیر از پرسپولیس و استقلال چند تیم دیگر هم شانس قهرمانی دارند.

کد خبر: 1070459