مدیرکل سیاست‌گذاری فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با ایسکانیوز:

کارکنان و اعضای هیئت علمی در پروژه‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی شریک می‌شوند

سه‌شنبه 10 تیر 1399 - 09:54
کد مطلب: 1073299
ضرغامی

مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی به ضرورت شکل‌گیری شرکت‌هایی با استراتژی برد-برد بین دانشگاه و دانشگاهیان به‌منظور شراکت در کسب‌وکارهای کلان و مگاپروژه‌های دانشگاه اشاره کرد.

وحید ضرغامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره مدل احترام گذاشتن به منفعت شخصی دانشگاهیان و فناوران اظهار کرد: اگر فرض کنیم روزی کارمندی در یکی از اراضی دانشگاه محصولی را کشت کرده و زمین را به‌شکل بهره‌ور آورده و تنها حقوق کارمندی از دانشگاه دریافت می‌کند.

وی افزود: در مدل احترام گذاشتن به منفعت افراد، به‌منظور ارج نهادن به تلاش واقعی فناور، وی در سود و زیان آن کسب‌وکار با دانشگاه شراکت می‌کند. فرد می‌تواند استاد، کارمند و حتی از دانشجویان باشد.

مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: شاخص جهانی کسب‌وکار و آسانی کسب‌وکار کشور در ایران شرایط مطلوبی ندارد و عدد این شاخص بالای صد است.

ضرغامی با اشاره به ضرورت شکل‌گیری شرکت‌هایی با استراتژی برد-برد بین دانشگاه و دانشگاهیان، تصریح کرد: کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد باید با حضور در کسب‌وکارهای کلان و مگاپروژه های دانشگاه شریک باشند تا از جان و دل برای کسب‌وکار هزینه کند.

وی ادامه داد: هرچقدر شرکت درآمد بیشتری داشته باشد، اعضای آن نیز از درآمد بیشتری برخوردار می‌شوند و لذا همگی به‌دنبال تحرک و فعالیت بیشتر شرکت و به تبع آن درآمد حداکثری آن کسب‌وکار است.

مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: مدل‌های 10گانه مشارکت در ماده 7 پیوست دستورالعمل فعالیت‌های دانش‌بنیان آیین‌نامه سراهای نوآوری و بازار فناوری پیش‌بینی شده است و نیازمند ابلاغ دستورالعمل جدیدی دیده نمی‌شود.

ضرغامی گفت: پروتکل‌های شراکت با دانشگاه در شرایط مختلف دیده شده و ذیل آیین‌نامه سراها آورده شده است. در مدل‌های شراکت ریسک‌ها، سودها و زیان تقسیم می‌شود و هیچ عضوی ریسک و خطری را به تنهایی متحمل نمی‌شود. این اتفاق و الگوی شراکت در خصوص مگاپروژه بذر در دانشگاه آزاد محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه کلان بذر تحت مدیریت پیام نجفی هدایت می‌شود که مقرر شده با تعریف ریز پروژه‌هایی بین واحدهای دانشگاهی فعال در حوزه کشاورزی راهبری شود.

انتهای پیام/

358 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار