معاون فرهنگی مدارس سما خبر داد؛

دوره آموزش مجازی برای مربیان تربیت بدنی سما برگزار می‌شود

سه‌شنبه 10 تیر 1399 - 11:41
کد مطلب: 1073318
پزشکی

معتمدی معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی مدارس سما گفت: قراردادی با فدراسیون ورزش‌های سه گانه منعقد شده است که براساس آن‌، دوره‌های آموزشی مجازی برای مربیان ورزشی و تربیت بدنی در فصل تابستان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام وحید معتمدی معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی مدارس سما در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره فعالیت‌های فرهنگی مدارس سما در فصل تابستان اظهار کرد: براساس بخش‌نامه‌ای که به مدیران مدارس ارسال کرده‌ایم، فعالیت‌های پایگاه تابستانی باتوجه به شرایط کشور به صورت مجازی تداوم خواهد شد.

وی افزود: فعالیت پایگاه تابستانی مدارس سما در سه زمینه فرهنگی، هنری و تربیت بدنی خواهد بود؛ در حوزه فرهنگی فعالیت‌هایی از جمله روخوانی و روان خوانی قرآن و برگزاری هیئت‌های خانگی پیگیری خواهد شد که دانش آموزان فیلم‌هایی را از فعالیت‌های خود تهیه و برای مربیان پرورشی خود ارسال خواهند کرد.

معتمدی با اشاره به فعالیت‌های هنری پایگاه تابستانی مدارس سما ادامه داد: در این زمینه نیز موضوعاتی از قبیل عکاسی، نقاشی و ساخت کلیپ از سوی دانش آموزان انجام خواهد شد؛ در حوزه تربیت بدنی نیز انجام حرکات ورزشی در منزل و تهیه فیلم از آن‌ها مورد نظر قرار گرفته است؛ همچنین مسابقات استعداد‌یابی برای کشف استعدادهای برتر ورزشی در چند مرحله برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی مدارس سما تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی برای مربیان پرورشی، طلاب حاضر در مدارس و مربیان تربیت بدنی از دیگر اقدامات مهی است که در فصل تابستان برگزار خواهد شد. سواد رسانه و تهدیدات و فرصت‌های مجازی، مخاطب شناسی و روانشناسی نوجوانان و مدیریت فرهنگی در مدرسه، از جمله عناوینی است که در قالب 5 جلسه 2 ساعته برای مربیان پرورشی و تربیتی برگزار خواهد شد. همچنین به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره داده خواهد شد که در وضعیت استخدام و انعقاد قرارداد با آن‌ها اثر‌گذار است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان بهداشت و تربیت بدنی گفت: در این حوزه تفاهم‌نامه خوبی با دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران منعقد شده است که براساس آن، دوره‌های آموزشی برای مربیان بهداشت برگزار خواهد شد. مربیان بهداشت با شرکت در این دوره‌های آموزشی مجازی، تخصص‌های لازم در حوزه مسائل بهداشتی و درمانی را کسب خواهند کرد؛ همچنین مدرسان این دوره‌های آموزشی دانشجویان دانشکده پزشکی واحد علوم پزشکی تهران هستند.

معتمدی اضافه کرد: همچنین قرارداد دیگری با فدراسیون ورزش‌های سه گانه منعقد شده است که براساس آن‌، دوره‌های آموزشی مجازی برای مربیان ورزشی و تربیت بدنی در فصل تابستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به جزئیات بیشتر تفاهم‌نامه همکاری با دانشکده پزشکی واحد علوم پزشکی تهران بیان کرد: خوشبختانه این تفاهم‌نامه بسیار کامل است و در طول سال نیز کاربرد دارد؛ به طوری که بر اساس آن، دانشجویان پزشکی و علوم بهداشتی می‌توانند دوره‌های کارورزی خود را با حضور در مدارس سما بگذارنند و به عنوان مربی بهداشت در مدارس فعالیت خواهند داشت. فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی و تکمیل شدن پرونده سلامت مدارس سما، از دیگری محورهای این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی سازمان سما در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با ارتقای زیرساخت‌های آموزش مجازی و همکاری با واحد الکترونیک، دوره‌های آموزش مجازی را از شنبه هفته آینده در بستر «LMS» برگزار کنیم.

انتهای پیام/

108 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار