ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

رضایت دانشجویان انگلیسی از مشکلات آموزش‌های آنلاین!/ تعامل با هم‌کلاسی‌ها محدود شود

چهارشنبه 11 تیر 1399 - 08:59
کد مطلب: 1073332
آموزش آنلاین

نظرسنجی‌ها نشان می دهد که بیشتر دانشجویان انگلیسی انتظار دارند در سال آینده محدودیت‌هایی در زمینه تعامل خود با همکلاسی‌هایشان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، ویروس کووید-19 در جهان بسیاری از دانشگاه‌ها را تعطیل و آموزش حضوری را جایگزین کرد. برخی دانشجویان نسبت به مطالب کلاس‌های آنلاین معترض بوده و ادعا کردند فاقد کیفیت مناسب هستند، برخی دیگر که از هزینه‌های اقامت و رفت و آمدشان کاسته شده بود اعتراضی نسبت به این آموزش‌ها نداشتند.

موسسه سیاست‌گذاری آموزش عالی (YoungSight) انگلستان نیز در زمینه آموزش‌های آنلاین و کیفیت آن، جایگزینی آموزش حضوری و مجازی و همچنین نحوه برگزاری امتحانات، نظرسنجی‌های مختلفی را برگزار کرده است. در نظر‌سنجی اخیر این موسسه نیمی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی از کیفیت آموزش آنلاین راضی بودند. نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که 42 درصد دانشجویان از آموزش‌های آنلاین ارائه شده ناراضی هستند، 58 درصد آنان رضایت خود را نسبت به کیفیت آموزش‌های آنلاین اعلام کردند.

این موسسه در ماه ژوئیه نیز همین نظرسنجی را در بین دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار کرد، نتایج این نظرسنجی حاکی از آن بود که 68 درصد آنان از کیفیت آموزش‌های ارائه شده در دانشگاه‌ها «کاملاً ناراضی» هستند، این ارزیابی در حالی اعلام شد که تغییری در کیفیت مطالب ارائه شده از سوی دانشگاه‌ها صورت نگرفته بود.

آخرین نظرسنجی موسسه سیاست‌گذاری آموزش عالی انگلستان نشان می‌دهد که دانشجویان تمایل دارند سال تحصیلی جدید به صورت آنلاین برگزار شود، نتایج این نظرسنجی حاکی از آن بود که 60 درصد دانشجویان در مقایسه با ماه مارس تمایل خود را نسبت به برگزاری سال تحصیلی به صورت مجازی اعلام کردند. تقریباً دو سوم دانشجویان اظهار کردند که از شیوه انجام برگزاری آزمون دانشگاه‌ها «بسیار راضی» یا «کاملاً راضی» هستند، در مقایسه با 20 درصد دانشجویان از نحوه برگزاری این امتحانات کاملا ناراضی بودند.

حمایت مالی دولت انگلیس از یک سوم دانشجویان

با وجود نارضایتی‌هایی که در زمینه کیفیت آموزش‌های آنلاین وجود دارد، 23 درصد دانشجویان از این جایگزینی ناراضی و 29 درصد آنان کاملا راضی و باقی رضایت نسبی را از این آموزش‌ها داشتند

نتایج یک نظرسنجی در ماه مارس حاکی از آن بود که تعداد بیشتری از دانشجویان ترجیح می‌دهند به صورت آنلاین آزمون دهند تا اینکه امتحان به صورت کامل حذف شود. این تحقیق نشان داد که 57 درصد دانشجویان مقطع کارشناسی در کشور انگلیس به دور از محل سکونت خود زندگی می‌کنند، حدود یک سوم دانشجویان که دارای شرایط ویژه برای اسکان خود مبلغی را به عنوان تسهیلات از دولت دریافت کرده‌اند.

دانشجویان انگلیسی خواهان جایگزینی آموزش آنلاین و حضوری هستند

موسسه سیاست‌گذاری آموزش عالی انگلستان جایگزینی تدریس چهره به چهره با آموزش‌های آنلاین را تحت عنوان یک نظرسنجی از دانشجویان انگلیسی جویا شد. نتایج این پژوهش حاکی از آن بود با وجود نارضایتی‌هایی که در زمینه کیفیت آموزش‌های آنلاین وجود دارد، 23 درصد دانشجویان از این جایگزینی ناراضی و 29 درصد آنان کاملا راضی و باقی رضایت نسبی را از این آموزش‌ها داشتند.

از آنجایی که امتحانات سطح A مدارس انگلیس لغو شده است، دانش‌آموزان بر اساس ارزیابی معلمان، نمرات آزمون‌های آنلاین و عملکرد در کلاس درس نمرات خود را دریافت می کنند. این موسسه 500 نفر از داوطلبانی که می‌خواستند وارد دانشگاه شوند را مورد بررسی قرار داد و دریافت به دلیل شیوع بیماری کرونا 29 درصد آنان به دلیل محتوای نامناسب آنلاین در مدارس اطمینان ندارند که در دانشگاه سطح اول کشور بتوانند قبول شوند.

راشل هیویت، مدیر سیاست گذاری آموزش عالی انگلستان گفت: «تعجب آور نیست اگر دانشجویان نسبت به برخی فاکتورهای آموزش‌های مجازی معترض باشند. جالب آنجاست که برگزاری آزمون‌ها به صورت آنلاین با استقبال ویژه دانشجویان مواجه شده است. دانشگاه‌ها به منظور بهبود درک دانشجویان، باید از فرصت تعطیلی دانشگاه‌ها استفاده کرده تا الگوی مناسبی را برای آموزش آنلاین در سال تحصیلی جدید ارائه دهند.»

وی افزود: «نتایج تمامی پژوهش‌های موسسه سیاست‌گذاری آموزش عالی انگلستان نشان می‌دهد که در حال حاضر دانشجویان به صورت واقع‌بینانه با چالش‌های آموزش آنلاین در سال تحصیلی آینده آشنا هستند. نیمی از دانشجویان در این نظرسنجی امیدوارند دانشگاه‌های انگلستان برنامه‌های آنلاین با کیفیت‌تری را برای دانشجویان تولید کنند، به همین منظور لازم است دانشگاه‌ها در ارتباطات خود با دانشجویان تا حد امکان شفاف باشند.»

انتهای پیام/

31 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار