بسیج دانشجویی دانشگاه بهشتی:

جنبش دانشجویی آدرس‌های غلط یک جریان فکری به مردم را تاب نمی‌آورد

چهارشنبه 11 تیر 1399 - 10:45
کد مطلب: 1073403
خوئینی ها

بسیج دانشجویی دانشگاه بهشتی در نامه‌ای خطاب به خوئینی ها اعلام کرد: جنبش دانشجویی آدرس غلط دادن‌های جریان فکری شما به مردم را تاب نیاورده و به جدال احسن خاطیان را رسوا خواهد کرد!

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در نامه‌ای خطاب به محمد موسوی خوئینی‌ها اعلام کرد: جریان دانشجویی آدرس غلط دادن‌های جریان فکری شما به مردم را تاب نیاورده و به جدال احسن خاطیان را رسوا خواهد کرد!

در بخش ابتدایی این نامه آمده است: سخن امروز ما دانشجویان خط امام با شما با تمام سخنان پیشین متفاوت است. قرار نداریم درباره ابهامات تسخیر لانه‌ جاسوسی از شما بپرسیم، قرار نداریم از اتهامات تفکرات التقاطی مارکسیستی شما در مسجد جوزستان که نگرانی شهید بزرگوار مطهری را بر انگیخته بود و در نهایت سبب شهادت ایشان شد بپرسیم، قرار نداریم از کینه شما از شهید بزرگوار سید محمدحسین بهشتی بپرسیم، قرار نیست از اتهام شما در پنهان کردن اسناد جاسوسی بنی صدر(اس دی لور!) پیش از انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری بپرسیم، قرار نیست از فشار شما برای بررسی نشدن اتهامات بهزاد نبوی در پرونده‌ شهادت شهیدان رجایی و باهنر بپرسیم، امروز بسیار سوالاتی هست که از شما نداریم!

در بخش دیگری از این نامه بیان شده است: امروز علی‌الظاهر با شما هم دغدغه‌ایم، دغدغه اقتصاد و معیشت مردم. ولی تفاوت امر این است که وقتی جوی خونی که از تن اقتصاد کشور جاری است را دنبال می‌کنیم به برخی سوالات می‌رسیم که جوابش جز دشنه‌ در دست شما و هم‌فکران شما نیست.

در نامه بسیج دانشجویی دانشگاه بهشتی آمده است: آقای موسوی خویینی‌ها! شما در نامه‌ خود از «مشکلات طاقت‌سوز معیشتی» گفتید، بله مردم ما در کوران مشکلات اقتصادی قرار دارند اما سوال ما از شما این است نقش شما و هم فکران شما در بازار مسکن در 40 سال بعد از انقلاب چه بوده است؟ نزدیکان شما بالاخص آقای حسن کروبی با تقسیم زمین‌ها در اوایل انقلاب چه کردند؟ بعد از فتوای زمین شهری حضرت امام، شما در کمیسیون اصل نود با 9 نامه‌ وزیر وقت از فساد در واگذاری زمین‌های تهران مطلع شدید، برای مبارزه با این فساد مرتبط با معیشت مردم چه کردید؟ شما که قلم شیوایی در نوشتن نامه دارید آیا وقتی نخست وزیر محبوبتان، میرحسین موسوی 6 ماه تمام یک جلسه با وزیر مسکن خود نگذاشت و بر تخلف سید مهدی موسوی در واگذاری زمین ها در پرونده ‌«واترگیت» سرپوش گذاشت.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: پس از اعتراض وزیر وقت به امام او را نیمه شب عزل کرد نامه ننوشتید و ایشان را مخاطب جملات دلسوزانه‌ خود برای انقلاب قرار ندادید؟ چرا وقتی طبق قانون، شهرهای پرند و پردیس در حال ساخت بود و همزمان آقای کرباسچی رفیق هم‌مسلک شما در حال فروش آسمان تهران بود یک نامه حواله ایشان نفرمودید و از عاقبت این کار ابراز نگرانی نکردید؟

دانشجویان در این نامه تاکید کردند: چرا وقتی عبدالعلی زاده وزیر مسکن دولت اصلاحات و یار غار شما سال 82 به جای ایجاد قدرت خرید مسکن برای مردم و ساخت خانه طرح غیر اسلامی و تحقیر کنندۀ مسکن 25 متری را مطرح کرد از اوضاع قشر مستضعف و بی تدبیری رفقایتان برافروخته نشدید و فریاد وا عدالتا سر ندادید؟ راستی خاطرتان هست در آن سال منزل شما چند متر بود؟ امیدواریم فراموش نکرده باشید با تَکرار محمد خاتمی برادر سیاسی شما و حمایت همه جانبه شما بود که وزیر مسکنی سرکار آمد که حداقلی‌ترین طرح مسکن در این کشور که بسیار جوانان امیدها بدان بسته بودند، مسکن مهر، را مفتضح خواند و نیمه کاره رها کرد بدون آن که در این همه سال یک خانه برای مردم ساخته باشد. بله ما با شما از مسکن مهر امروز به تز های مسکن 25 متری و واقعیات دهشتناک پشت بام خوابی رسیده ایم!

در بخش دیگری از نامه دانشجویان به خوئینی‌ها آمده است: دولت تَکراری شما بود که از سال 92 تا 96 با افزایش سود سپرده‌های بانکی حتی گاه تا دو برابر نرخ تورم عمومی نقدینگی سرسام آوری را مثل یک بمب ساعتی در بانک ها حبس کرد تا تورم ناشی از آن با اولین نوسان سیاسی بین‌المللی در سال 97 به زندگی مردم سرازیر شود. راستی چرا به نامه آقای آخوندی به رییس مجلس وقت برای خروج از قانون مالیات بر عایدی سرمایه اعتراض نکردید؟ چرا به برداشتن سد ورود تورم ناشی از نقدینگی به معیشت مردم معترض نشدید؟

در بخش پایانی این نامه آمده است: این سوالات پایانی ندارد و مطرح کردن هر کدام تنها تعجب مخاطب را افزون می‌کند که چگونه شما مخاطب بحق این کلام امیر المومنین(ع) هستید که: انّهُم لَیطلبون‌ حقاً هم تَرَکوه و دماً هُم سَفَکوه. چرا که حقی که وانهاده و برگردن دارید را از کسی طلب می‌کنید که بیشترین دغدغه را برای معیشت مردم داشته و دارد آن قدر که حتی در خطبه نماز عید فطر هم از حجم نقدینگی کشور غافل نمی‌شود و دغدغه خویش را با مردم مطرح و از مسئولان طلب می‌کند. توقع ما جوانان از شما پیران سالخورده این است که اگر معرفت قبول تقصیر و پوزش طلبی از ملت را ندارید دست کم گاه سکوت را شناخته و نمک به زخم که زدید، نزنید. امسال در سال حساس منتهی به انتخابات مطمئن باشید جریان دانشجویی آدرس غلط دادن‌های جریان فکری شما به مردم را تاب نیاورده و به جدال احسن خاطیان را رسوا خواهد کرد!

گفتی است بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی به صورت نمادین اقدام به هدیه آینه، آب، صابون و اهدای متن بیانیه گام دوم انقلاب به موسوی خوئینی‌ها کرد.

انتهای پیام/

300 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار