دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان مطرح‌ کرد؛

حقوق بشر ابزار آمریکا برای دخالت در امور کشورهاست

جمعه 13 تیر 1399 - 09:00
کد مطلب: 1073437
حقوق بشر آمریکایی

دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: حقوق بشر در رهیافت آمریکایی ابزاری برای مداخلات غیرقانونی در کشورهای مستقل است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، آمریکا کشوری است که خود را سردمدار دفاع از حقوق بشر در کل جهان می‌‌داند و همواره تلاش دارد تا در جایگاه قضاوت در مورد عملکرد دیگر کشورها در رعایت حقوق بشر بنشیند، در حالی که آمریکا به هیچ عنوان کارنامه قابل قبولی در زمینه حقوق بشر ندارد.

میلاد عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با اشاره با سالروز حقوق بشر آمریکایی بیان کرد: دوازدهم تیر ماه سال ۱۳۶۶، ناوگان آمریکا با حمله به هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس، پوچ و الکی بودن ادعای آمریکا را مبنی بر مدافع حقوق بشر بودن اثبات کرد.

وی با تاکید بر اینکه حقوق بشر از ابتدایی‌ترین حقوق است، گفت: هر بنی بشری به خاطر انسان بودن فارغ از هر رنگ، نژاد و زبان به طور فطری از آن برخوردار است.

آمریکا با ایجاد توریست جان و حقوق انسان‌ها را نقض کرده است

دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اینکه حقوق بشر از نگاه آمریکا با حقوق بشر قابل قبول ملت‌ها تفاوت دارد، گفت: آمریکا با خوانش و تفسیر به رای خود از حقوق بشر، این حقوق ذاتی انسان‌ها را دستمایه اقدامات امپریالیستی و استعماری خود در جهان قرار داده است تا به امیال غیر قانونی خود برسد.

وی اضافه کرد: حقوق بشر در رهیافت آمریکایی ابزاری برای مداخلات غیرقانونی در کشورهای مستقل است.

به گفته عبدی؛ آمریکایی‌ها با ایجاد گروهک‌های تروریستی و ایجاد توحش در منطقه خاورمیانه، جان میلیون‌ها انسان را به مخاطره می‌اندازند و به کام مرگ می‌فرستند.

این فعال دانشجویی بیان کرد: مشخص نیست تعریف سردمداران آمریکایی از مفهوم بشر و انسان چیست. آیا افرادی که در یمن به علت بمباران و قحطی به شکل فجیعی کشته می‌شوند، انسان نیستند؟ جنگی که در طول این چند سال عربستان ملعون سعودی با تسلیحات آمریکایی علیه یمن به راه انداخته، جان هزاران هزار انسان بی‌گناه از جمله کودکان و زنان را با خطر مواجه ساخته است.

وی ادامه داد: آمریکا با جنایاتی که رژیم کودک کش و جانی صهیونیسم در سرزمین‌های اشغالی مرتکب می‌شود و در ریختن خون انسان‌های مظلوم فلسطینی شریک جرم است.

عبدی با بیانی اینکه سوال اصلی این است که چرا صدای آمریکا که خود را به عنوان مدافع حقوق بشر می‌خواند، در این قضایا و امثالهم در نمی آید و اقدامی نمی‌کند، گفت: جوابش پر واضح است، آنجایی که پای منافع آمریکا و همدستان این کشور در میان باشد، حقوق بشر صرفا واژه‌ای روی کاغذ و لسان است.

دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان عنوان کرد: درآمد و منافعی که آمریکا از فروش تسلیحات به عربستان و دیگر کشورهای مرتجع و متحجر خاورمیانه دارد نسبت به هر بحثی حتی حقوق بشر یقینا ارجحیت خواهد داشت. آمریکا صرفا در فکر منافع خود است که با نگاه ماکیاولی (هدف وسیله را توجیه می کند) اعمال خود را لاپوشانی می‌کند.

قتل سیاهپوستان اوج نقض حقوق مردم آمریکا است

وی اضافه کرد: طرف دیگر ماجرا این است که در خود کشور آمریکا شاهد اقدامات ضد حقوق بشری و نژاد پرستانه هستیم. سیاستمداران آمریکایی حتی در داخل کشور خودشان هم تکلیفشان با خودشان مشخص نیست.

عبدی با اشاره به اعتراضات اخیر مردم آمریکا به نژاد پرستی بیان کرد: قتل جرج فلوید سیاه پوست آمریکایی توسط افسر سفید پوست پلیس آمریکا، اوج بی‌پایه بودن ادعاهای آمریکا در خصوص حقوق بشر است.

دبیر بین‌المل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پایان خاطر نشان کرد: قتل جرج فلوید، خشم و انزجار مردم خود آمریکا را در ایالت های مختلف برانگیخت که نکته قابل تامل در اعتراضات اخیر مردم آمریکا این است که دیگر جمعیت محدودی علیه سیاست های نژاد پرستانه و ضد حقوق بشری حکام خود اعتراض نمی‌کنند بلکه قاطبه و اکثریت مردم با هر رنگ و نژادی حضور گسترده دارند.

انتهای پیام/

300 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار