در نشست خبری «اجتماع دختران حاج قاسم» مطرح شد

نمایندگان مجلس محرومیت‌ها را ببینند!/ «دختران انقلاب» صدای زنان کشور هستند

پنج‌شنبه 12 تیر 1399 - 13:45
کد مطلب: 1073545
دختران حاج قاسم

مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب در نشست خبری «اجتماع دختران حاج‌قاسم» تاکید کرد: انتظار ما از نمایندگان مجلس این است که مشکلات و محرومیت‌های مردم را ببینند و برای رفع آن تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران(ایسکانیوز)، نشست خبری تشریح برنامه‌های اجتماع مجازی دختران انقلاب، با عنوان «اجتماع دختران حاج قاسم» در حمایت از حجاب با حضور بهاره جنگروی مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب برگزار شد. در این نشست خبری که با حضور جمعی از خبرنگاران رسانه های کشور برگزار شد بهاره جنگروی مسؤول گروه مردمی آمرین صراط و دختران انقلاب، به تشریح برنامه‌های این اجتماع در راستای هفته عفاف و حجاب پرداخت.

*تفاوت آشکار پوشش با دختران انقلاب

وی در ابتدا به معرفی سابقه و اقدامات این جمعیت پرداخت و گفت: مجموعه دختران انقلاب سال قبل همایشی با هدف حمایت از حجاب و عفاف در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار کرد که در این اجتماع شاهد حضور قریب به چهل هزار نفر از دختران و زنان بودیم. افرادی که در این اجتماع شرکت کردند که بسیاری از این جمعیت زنانی بودند که با پوششی غیر از چادر در میان ما حضور داشتند. پس از این همایش در اصفهان نیز تجمعی در حسینیه رضوی برگزار شد که استقبال از این همایش همچون تهران باشکوه بود. از دیگر اقدامات جمعیت دختران انقلاب می‌توان به برپایی موکب‌های حمایت از حجاب در ایام فاطمیه و اربعین اشاره کرد. در این موکب‌ها دختران با پوشش‌های متفاوت اعم از مانتویی و چادری حضور داشتند. در حال حاضر پس از گذشت چند ماه از برپایی این موکب‌ها به جرئت می‌توان گفت که بسیاری از دخترانی که در باور عامه به بدحجاب معروف هستند جذب دختران انقلاب شدند و پوشش آن‌ها از چیزی که در گذشته بودند تفاوت‌های آشکاری کرده، به طوری که به حمایت از ارزش‌ها و حجاب باور پیدا کردند.

*دختران انقلاب در صف مبارزه با کرونا

جنگروی در ادامه به فعالیت این جمعیت در روزهای شیوع بیماری کرونا پرداخت و افزود: پیش از این دختران انقلاب که به فکر حجاب و سلامت اخلاقی جامعه بودند حالا در شرایط کرونا به فکر اقتصاد و معیشت مردم هستند و با کمک خیرین بسته‌های معیشتی به مردم مناطق محروم می‌رساندند. بعد از برپایی موکب‌ها ما وارد ایام بیماری کرونا شدیم که باز هم دختران انقلاب در خط مقدم مبارزه با این بیماری حضور داشتند. زمانی‌که بسیاری از مدعیان مردم‌داری از ترس در خانه بودند، دختران انقلاب در ستادهای مبارزه با کرونا به یاد حاج قاسم سلیمانی در حال خدمت‌رسانی به مردم بودند. این خدمات‌رسانی‌ها شامل مشاوره‌های پزشکی توسط دختران دانشجوی رشته پزشکی، مشاوره‌های روانی به خانواده‌ها و تهیه بسته‌های ارزاق و معیشت به زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست بود.

وی افزود: بیماری کرونا عیار بسیاری از مدعیان را مشخص کرد. افرادی که داعیه‌دار دلسوزی برای مردم بودند جای خالی آن‌ها در کارزار مبارزه با بیماری حس می‌شد. به وضوح دیدیم همان افرادی که برای سلامت اخلاقی و حجاب مردم دل می‌سوزاندند در روزهای بیماری هم وسط میدان بودند‌. ما وقتی پای صحبت راویان جنگ می‌نشینیم، می‌بینیم زنان در پشت جبهه‌ها در حال خدمات رسانی و کمک به رزمندگان بودند اما در حال حاضر دختران انقلاب در خط مقدم مبارزه با کرونا جان خود را در دست گرفته و جهاد می‌کردند.

او تصریح کرد: امروز دختران انقلاب اهل کار هستند و این پای کار بودن را ثابت کردند. اصلی‌ترین دغدغه دختران انقلاب این است که در برابر مشکلات دیگران نباید بی‌تفاوت بود. این دستور خداست که در کنار نماز و زکات، امر به معروف را به‌جا آورید. این دغدغه‌مندی و بی‌تفاوت نبودن یک روز در عرصه حمایت از عفاف و حجاب نمود پیدا می‌کند، یک روز در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم.

*دنبال مشکل می‌گردیم

مسئول مرکز مردمی جمعیت دختران انقلاب در ادامه به عدم دغدغه‌مندی مسئولین درخصوص مسئله عفاف و حجاب و حفظ نهاد خانواده اشاره کرد و گفت: ما در این شرایط به دنبال مشکل می‌گردیم. الان در زمینه حجاب دو شاخه داریم که انواع و اقسام نهادها مسئول هستند، چه در زمینه تبلیغ یا ترویج آن.

وی افزود: امروز وقتی اسم حجاب به گوش کسی می‌‌رسد ذهن همه به سمت گشت ارشاد می‌رود، البته برادران نیروی انتظامی دلسوز و جهادی عمل می‌کنند، اما این نهاد تنها گزینه‌ای است که در حوزه سلبی خودش کار می‌کند. در طرف دیگر ماجرای وزارت ارشاد است که نه تنها کاری برای گسترش عفاف و حجاب نمی‌کند بلکه اخلاق و ارزش‌ها را زیر پا می‌گذارد. به‌عنوان مثال ما فیلم‌هایی می‌بینیم که کاملا ضد ارزش هستند و تهاجم فرهنگی و بی‌بندوباری را رواج می‌دهند، طوری که پدر و مادر نمی‌توانند با فرزند خود به تماشای این فیلم‌ها بنشینند.

جنگروی تصریح کرد: در همین شرایط نارضایتی و ناامیدی از نهاد‌ها و مسئولین است که جنبش دختران انقلاب شکل می‌گیرد تا مطالبات خود را دنبال کنند. وقتی از یک طرف دشمن خارجی از طرف دیگر دست‌نشانده‌های داخلی آنان که محتوای همجنس‌گرایی منتشر می‌کند یا دیگری که چادر را عامل گردن درد خود می‌داند، این وظیفه را حس کردیم که وارد میدان عمل شویم. امثال دختران خیابان انقلاب که مقبولیتی در میان مردم ندارند و به خارج از کشور می‌روند و علیه مردم ایران فعالیت می‌کنند‌ نماینده مردم ما نیستند. هدف دشمن به انحطاط کشیدن نهاد خانواده هست، این انحطاط هم با زن که کانون خانواده هست اتفاق می‌افتد.

*دختران انقلاب صدای زنان کشور هستند

این فعال عرصه عفاف و حجاب به نقشه دشمنان برای به انحطاط کشیدن فرهنگ اسلامی خانواده اشاره کرد و افزود: دشمنان به دنبال پیاده کردن انقلاب جنسی در خانواده هستند اما این مردم هستند که نمی‌خواهند این اتفاق رخ دهد. الان می‌بینیم که دختران انقلاب صدای زنان کشور هستند، نه تنها صدای زنان در داخل کشور بلکه زنان در تمام نقاط جهان صدای این دختران را می‌شنوند‌. صفحه اینستاگرام دختران انقلاب تا به حال چندین بار بسته شد چون دشمنان فهمیدند که صدای دختران انقلاب به گوش مسئولین رسیده است.

جنگروی در ادامه به تشریح اقدامات این جمعیت در هفته عفاف و حجاب پرداخت و تصریح کرد: برنامه‌ای که تحت عنوان پویش دختران حاج قاسم قصد برگزاری آن را داریم، از دوازده تا پانزدهم تیر ماه برگزار خواهد شد و از مردم دعوت کردیم که به این پویش بپیوندند. چهل و دو موضوع تعریف شده که به تعریف این پویش می‌پردازد.

وی افزود: علت نامگذاری این پویش به نام «دختران حاج قاسم» این است که در کتاب سربلند جمله‌ای از ایشان نقل شده با این عنوان که دخترم شادی شهدا در گرو حجاب توست. در جایی دیگر ایشان یک سخنرانی دارند که دختران بی‌حجاب را دختر خود می‌دانند اما جایی نگفتند که از کنار آن‌ها بی‌تفاوت رد شویم. ایشان جمهوری اسلامی را حرمی می‌دانند که باید حفظ شود و ما امروز به‌عنوان مدافعان حرم در صحنه حضور داریم.

مسئول مردمی جمعیت دختران انقلاب در ادامه بیان کرد: در این پویش از مردم خواستیم محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنند با هشتگی مشخص باشد، هم‌چنین در انتهای مطالب خود مطالبات خود را از مسئولین اعلام کنند.

*نمایندگان مجلس محرومیت‌ها را ببینند!

وی یادآور شد: در بعضی از نقاط محروم تهران که برای ارسال بسته‌های معیشتی سر می‌زدیم، خانواده‌هایی را می‌دیدیم که حتی یک روسری کهنه نداشتند تا دخترشان حجاب داشته باشد. انتظار ما از نمایندگان مجلس این است که مشکلات و محرومیت‌های مردم را ببینند و برای رفع آن تلاش کنند. ما امروز می‌بینیم عمده مطالبات در حوزه زنان برساخته است. چون کارگزار ناکارآمد داریم مطالبات را در حد ورود به ورزشگاه یا دوچرخه‌سواری زنان اعلام می‌کنند. امروز دغدغه زنان و دختران مسئله تهیه جهیزیه، مسائل اقتصادی و عفاف و حجاب است. برخی ادعا دارند که حجاب را به رای بگذاریم. این موضوع یک بار به رای گذاشته شد و رای به جمهوری اسلامی رسید. نکته دیگر این است که حجاب حکم خداست مگر می‌شود حکم خدا را به رای گذاشت؟

*تهیه روسری، سنجاق و ساق‌دست برای دختران خانواده‌های محروم

او در خصوص برگزاری همایشی در پایان این پویش گفت: ان‌‌شا‌ ٕ‌الله این پویش با همکاری مردم و دختران با موفقیت به پایان خواهد رسید. بعد از برگزاری این پویش همایش محدودی با حضور خانواده‌های شهدا از جمله شهیدان برونسی، حدادیان، سلیمانی و ... برگزار خواهد شد. مداح این مراسم حاج امیر عباسی و سخنرانان آن دختر شهید قاسم سلیمانی و حجج‌الاسلام پناهیان و بی آزار تهرانی خواهند بود. در انتهای مراسم بیانیه‌ای قرائت خواهد شد که محتوای آن مطالبه‌گری از دستگاه‌های دولتی و مسئولین است. ما به جد به دنبال مطالبه از مسئولین هستیم، چون در بحبوحه بیماری کرونا شاهد خانواده‌هایی بودیم که توان تهیه یک ماسک هم نداشتند. از اقداماتی که برای این پویش در نظر داریم تهیه روسری، سنجاق و ساق دست برای دختران خانواده‌های محروم است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما زیر نظر سازمان و ارگانی نیستیم. تامین مالی ما از طریق کمک‌های مردمی و پشتیبانی خانواده‌های شهدا صورت می‌گیرد. سوالی که من از داعیه‌داران حقوق زنان و سلبریتی‌ها دارم این است که در بحران بیماری کرونا کجا بودند که برخی از مردم در نقاط محروم توانایی خرید ماسک هم نداشتند؟ آن‌ها که حامی حقوق زنان هستند سری به همسران شهدای مدافع حرم زدند که ببینند فرزندان این شهدا با دلتنگی و عکس پدر زندگی می‌کنند؟ یکی از دلایلی که باعث محبوبیت دختران انقلاب در میان مردم شد این است که از میان خود مردم برخواسته‌اند و حرف مردم را می‌زنند. افتخار ما این است که دستمان به چادر مادرمان حضرت زهراست و از ایشان مدد می‌گیریم. از مسئولین هم انتظار داریم که صدای دختران انقلاب را بشنوند و برای حفظ بنیاد خانواده و گسترش حجاب کاری کنند.

انتهای پیام/

347 / 347

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار