سخنگوی شورای شهر:

‌نگرانم کشته‌شدگان، مقصر حادثه کلینیک سینا مهر اعلام شوند

یکشنبه 15 تیر 1399 - 14:16
کد مطلب: 1073788
علی اعطا

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به حادثه کلینیک سینا مهر گفت: در صحن شورای شهر به صورتی در مورد این حادثه صحبت می‌شود که نگرانم همه به نتیجه برسیم کشته‌شدگان، مقصر حادثه هستند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در صحن شورای شهر امروز درباره حادثه کلینیک سینا مهر گفت: ساختمان کلینیک کاربری مسکونی داشته و مالکان چندین بار اخطار ناایمنی ساختمان دریافت کرده بودند همچنین رأی قطعی کمیسیون ماده 100 در مورد تخلفات وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت مطلب در کاربری مسکونی بر اساس قانون شهرداری‌ها مجاز است، گفت: ساختمان حادثه دیده مطب نبوده و کلینیک جراحی بوده است و از آنجایی که کلینیک‌ها دارای بخش‌های بیمارستان و اداری هستند، بنابراین تخلف، در مورد این ساختمان وجود دارد.

سخنگوی شورای شهر تهران تأکید کرد:‌کلینیک سینا اطهر مطب نبوده و قانون مطلب‌‌ها که در بند 24 ماده 55 قانون آمده شامل حال کلینیک سینا مهر نمی‌شود. بنابر این چگونه ممکن است به این ساختمان با این حجم از فعالیت و این میزان از ناایمنی اخطار ندهند و آزادانه فعالیت در کلینیک ادامه داشته باشد.

اعطا گفت:‌ شهرداری به یک دفتر 50 متری که دو جوان در آن کار می‌کنند چندین بار اخطار کاربری می‌دهد و جای سؤال مطرح است که چرا برای کلینیک این مسأله انجام نگرفته است. همچنین جای تعجب دارد که چرا برخی موضوع را به خلاء قانونی نسبت می‌دهند در حالی که هیچ خلاء‌قانونی نداریم.

وی تصریح کرد: وزارت کار در حادثه کلینیک سینا مهر مسئولیت دارد و باید این وزارتخانه بازرسانی جهت بررسی ضوابط فنی و ایمنی به کلینیک می‌فرستاد و با توجه به اختیارات قانونی بازرسان وزارت کار بر اساس ماده 96 قانون می‌توانستند اعلام تخلف کنند.

سخنگوی شورای شهر تهران تأکید کرد: نص صریح قانون است که بازرسان وزارت کار گزارش تهیه و اعلام تخلف کنند.

اعطا در پایان گفت: در صحن شورای شهر به صورتی صحبت می‌شود که نگرانم همه به نتیجه برسیم که کشته‌شدگان مقصر حادثه هستند.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار