دانشمندان خبر دادند؛

تاثیر واکسن ام ام آر روی کرونا

دوشنبه 16 تیر 1399 - 11:01
کد مطلب: 1073870
ّلبل

واکسن ام ام آر (سرخک ، اوریون ، سرخچه) می تواند به جلوگیری از التهاب در کووید-19 همراه با شدیدترین علائم بیماری کمک کند.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که واکسن رایج ام ام ار در مبارزه با کووید-19 راهگشا است.

شواهد نشان داد استفاده از واکسن‌های موجود می‌تواند در برابر کووید-19 سودمند باشد؛ حتی اگر آنها اختصاصی SARS-CoV-2 نباشد.

چندین کارآزمایی بالینی در سراسر جهان انجام می‌شود تا آزمایش شود که آیا استفاده از واکسن (BCG) Bacillus Calmette-Guérin، محافظت کننده در برابر سل (TB)، می‌تواند در کووید-19 مؤثر باشد یا خیر.

دانشمندان فکر می‌کنند که این واکسن می‌تواند پاسخ ایمنی بدن را تقویت کند، سطح SARS-CoV-2 را کاهش داده و علائم مرتبط با کووید-19 را کاهش دهد.

گزارش جدید منتشر شده در مجله mBio انجمن میکروبیولوژی آمریکا نشان می‌دهد که واکسن MMR، که به طور معمول در کودکی تجویز می‌شود هدف مشابهی در مورد کرونا ارائه می‌دهد.

محققان این مقاله اظهار داشتند که واکسن می‌تواند التهاب شدید ناشی کووید-19 و مرگ و میر را کاهش دهد و آزمایش بالینی را برای کارمندان مراقبت های بهداشتی پیشنهاد کند.

واکسن هایی که در برابر عفونت‌های غیرمرتبط تأثیر دارند، واکسن‌های ضعیف شده زنده نامیده می‌شوند. این بدان معنی است که آنها حاوی ویروس‌های واقعی یا باکتری های ضعیف شده اند.

مطالعات نشان می دهد که این واکسن ها با آموزش سیستم ایمنی بدن به روش غیر اختصاصی در برابر سایر عفونت ها محافظت می کنند. این نوع پاسخ ایمنی غیر اختصاصی اولین خط دفاع در برابر عفونت است و به آن پاسخ ایمنی ذاتی گفته می شود.

واکسن فیدل معاون دانشیار تحقیقات در دانشکده دندانپزشکی بهداشت دانشگاه لوئیزیانا این واکسن ها به دلیل سلول های سرکوبگر مشتق از میلوئید یا MDSC ها، یک نوع ایمنی ایجاد می‌کنند.

دانشمندان نشان داده اند که این سلول ها می توانند الگوی التهاب و مرگ و میر را در مدل های عفونت موش کاهش دهند.

محققان اعلام کردند که واکسن MMR می تواند MDSC را در افراد مبتلا به کووید-19 تحریک کند، و به آنها در مبارزه با التهاب ریه کمک کند.

شواهد دیگر در مورد ارتباط بین واکسن MMR و بهبود کووید-19 از داده های اپیدمیولوژیک ناشی می شود. افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که به طور معمول واکسن MMR را دریافت می کنند، میزان مرگ و میر کووید-19 کمتری دارند.

فیدل اعلام کرد بزرگسالانی که واکسن MMR را در کودکی دریافت کرده اند، احتمالاً هنوز هم آنتی بادی هایی علیه ویروس سرخک، اوریون و سرخچه دارند اما بعید است که هنوز MDSC داشته باشند. این بدان معنی است که آنها برای به‌دست آوردن مزایای احتمالی علیه کووید-19 به واکسیناسیون تقویت کننده نیاز دارند.

محققان اظهار کردند که تقویت کننده MMR آنتی بادی‌های سرخک، اوریون و سرخچه را تقویت کرده و MDSCها را دوباره فعال می کند. ما امیدواریم که MDSC های ناشی از MMR طول عمر نسبتاً خوبی داشته باشند تا در زمان بحرانی بیماری همه‌گیر بگذرانند.

محققان آزمایش بالینی واکسن MMR را در کارکنان مراقبت های بهداشتی پر خطر و اولین پاسخ دهندگان در نیواورلئان پیشنهاد داده اند. آنها همچنین برای مقایسه واکسنهای MMR و BCG در یک مدل ابتدایی کووید-19 کمک مالی دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/

178 / 336

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.