نگران همه گیری نباشید؛

چین یک مورد ابتلا به طاعون خیارکی را تایید کرد

سه‌شنبه 17 تیر 1399 - 10:12
کد مطلب: 1073980
فق

مقامات یک منطقه خودمختار در شمال چین پس از ابتلای دهقان محلی به طاعون خیارکی هشدار سلامتی صادر کرده‌اند.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، به نقل از نیویورک تایمز پس از تایید بیماری در بدن یک دهقان او اکنون در وضعیت پایداری قرار داشت.

به گزارش رویترز مقامات بهداشتی در شهر بایان مور (شهری در مغولستان داخلی) روز یکشنبه هشدار سطح سوم صادر کردند.

شکار یا خوردن حیوانات وحشی که می‌تواند طاعون را تحریک کند، ممنوع است و تا پایان سال جاری برقرار خواهد بود. به افراد محلی نیز گفته شده که یافتن حیوانات بیمار و مرده و همچنین افرادی که علائم تب یا مرگ ناگهانی دارند را گزارش دهند.

این مقام بهداشت محلی گفت:‌ در حال حاضر خطر شیوع همه گیر بیماری طاعون انسانی در این شهر وجود دارد. عموم مردم باید آگاهی و توانایی در زمینه محافظت از خود را بهبود بخشیده و شرایط سلامتی غیر طبیعی را به سرعت گزارش دهند.

طاعون خیارکی یک بیماری بسیار مسری است که در اثر عفونت باکتریایی ایجاد شده و عامل مرگ سیاه است که در قرن چهاردهم میلادی بخش اعظم آسیا، اروپا و آفریقا را فرا گرفته و جان 50 میلیون نفر را گرفت.

به گفته گلوبال تایمز این بیماری اکنون با آنتی بیوتیک ها به راحتی قابل درمان است به این معنی که موارد نادر همه‌گیری بعید است و بیمار آلوده در وضعیت پایداری قرار دارد اما هنوز هم شیوع این بیماری وجود دارد و براساس گزارش بی بی سی ماداساکار بیش از 300 مورد در سال 2017 ثبت کرده است.

یک زوج مغول نیز سال گذشته پس از انقباض طاعون خیارکی هن