براساس بررسی‌های انجام شده؛

غول‌های فناوری در زمینه تبعیض نژادی چه کردند؟

چهارشنبه 18 تیر 1399 - 15:17
کد مطلب: 1074109
طبال

غول های فناوری در موقعیت خوبی برای پایان دادن به شکاف های نژادی در بحث سلامت هستند اما آنچنان که باید اقدامات شایسته‌ای انجام نشده است.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، غول‌های فناوری با بودجه های گسترده، قدرت نهادی و تمرکز روزافزون بر سلامت می‌توانند برای ایجاد تغییر در مورد تبعیض نژادی مناسب باشد. آنها می توانند در مورد ابتکارات فناوری سلامت برای از بین بردن شکاف‌های نژادی در جوامع محلی، انجام تحقیقات فراگیر و ایجاد محصولات با قیمت مناسب تر سرمایه گذاری کنند اما در بیشتر موارد، این اتفاق نمی افتد. در حالی که مدیران فیسبوک، اپل ، آلفابت و مایکروسافت نژادپرستی را در بیانیه های عمومی محکوم کرده اند، هیچکدام از بیانیه ها به چگونگی برنامه ریزی برای مقابله با نژادپرستی در بهداشت و درمان نمی پردازد.

سایت STAT از سخنگویان پنج شرکت بزرگ فناوری که در زمینه بهداشت کار می‌کنند(فیسبوک، اپل، آمازون، الفبابت و مایکروسافت) در مورد اینکه آیا آنها پروژه های درمانی برای رفع تبعیض اختصاص داده‌اند یا خیر سوال کرد.

فقط الفبابت نمونه‌های مشخصی از جمله همکاری با گوگل را برای ترسیم نابرابری های بهداشتی ایالات متحده و ثبت نام بیشتر زنان و افراد رنگین پوست در کارآزمایی های بالینی ارائه داد. سخنگویان فیسبوک، اپل، آمازون و مایکروسافت از اظهار نظر در مورد پروژه‌های خاص خودداری و در عوض به اظهارات اخیر مدیران عامل اشاره کردند.

تیم کوک مدیرعامل اپل ماه گذشته اعلام کرد که شرکت وی برای مبلغ 100 میلیون دلار با محوریت آموزش و اصلاح عدالت کیفری متعهد شده است. در همین حال، ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت پست وبلاگی را منتشر کرد و از ادامه فعالیت این شرکت در زمینه اصلاح عدالت کیفری، به عنوان شواهدی مبنی بر تعهد شرکت وی در پرداختن به نابرابری نام برد.

سخنگوی فیسبوک همچنین از لیست پروژه‌های بهداشتی موجود شرکت مانند ابزار پیشگیرانه خبر داد که مردم را به سمت غربالگری‌های بهداشتی سوق می‌دهد.

کارشناسان می گویند برخی از جاه طلبی های بهداشتی فناوری می‌توانند (شاید به طور ناخواسته ) به جای کمک به کاهش نابرابری ها آنها را بدتر کنند.

کیت کرافورد، بنیانگذار و محقق برجسته مؤسسه AI Now در دانشگاه نیویورک گفت: «این صنعت باید مسئولیت بیشتری را در مورد چگونگی استفاده از ابزارهای کمک کننده به نابرابری نژادی برعهده گیرد.»

به عنوان مثال، ابزار پیشگیرانه مربوط سلامتی ارائه شده توسط فیسبوک، داده هایی را درباره نژاد یا قومیت کاربرانی که درگیر با این ابزار جمع نمی‌کند.

به گفته مدیران کلینیک و استارت آپی بدون محاسبه صحیح نژاد و قومیت مشکلات دیگری هنگام بروز راه حل‌های فناوری در این زمینه به‌وجود می آیند.

به عنوان مثال، چندین ساعت هوشمند برای اندازه گیری ضربان قلب به چراغ سبز متکی هستند. اما از آنجا که پوست با ملانین بیشتر، طول موج کوتاه تر نور سبز را مسدود می کند، این ابزار برای افراد سیاه و سایر افراد رنگی کمتر دقیق است. شرکت فیت بیت، ساعت سامسونگ و چندین مارک دیگر فقط از چراغهای سبز استفاده می‌کنند. علاوه بر نور سبز، اپل واچ از سنسورهای مادون قرمز نیز استفاده می کند که این تکنولوژی را در هنگام استفاده انواع مختلف پوست، قابل اطمینان تر کند.

آزمایشهای ژنتیکی هستند که در آن ها از حضور افراد سیاه پوست و سایر افراد رنگی استفاده نمی‌شود. کارشناسان اعلام کردند که این مشکلات به دلیل عدم درک عمیق در مورد نژادپرستی ساختاری ایجاد می‌شود.

به گفته کارشناسان کاستی های فناوری در پرداختن به نابرابری های نژادی در سلامتی نیز محصول نابرابری ها در شرکت‌های فنی است. کارمندان و رهبران بسیاری از شرکتهای بزرگ فناوری سفید پوست هستند؛ که به طور بالقوه بر همه چیز تاثیر دارد؛ از طراحی محصول تا تصمیم گیری در مورد اینکه چه نوع تحقیقات درمانی ارزش سرمایه گذاری دارد.

کارشناسان اظهار کردند که متنوع سازی کارکنان اولین قدم مهم برای شرکت های فناوری خواهد بود.

کارشناسان گفتند فراتر از تنوع درونی، شرکت های فناوری باید اقدامات دیگری را انجام دهند، مانند سرمایه گذاری روی رهبران فناوری های که در جوامع کم نماینده مشغول به کار هستند.

در همین حال کارمندان گوگل از جمله Google Health در تلاش هستند تا نابرابری‌های بهداشتی ایالات متحده را با دانشکده پزشکی مورهاوس ترسیم کنند. در سال 2018 ، محققان Google Brain مطالبی را در مورد یادگیری ماشین و عدالت بهداشتی منتشر کردند که با هدف کمک به پزشکان و سیاست گذاران ایجاد شد.

شرکت‌های فنی برای اینکه تلاش های بهداشتی آنها واقعاً فراگیر باشد؛ باید در تلاش‌های فناوری بهداشت که برای رفع نابرابری‌ها طراحی شده اند سرمایه گذاری کنند و افراد رنگین پوست را نیز در طراحی‌های خود در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

178 / 336

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار