در واحد تهران شمال صورت گرفت؛

راه‌اندازی اندیشکده امور بانوان و خانواده

یکشنبه 22 تیر 1399 - 12:48
کد مطلب: 1074407
عفاف و حجاب

معاون خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اولویت کاری این اندیشکده که به صورت آزمایشی در این واحد راه‌اندازی شده موضوع «حجاب و عفاف» است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، ارتقای حجاب و عفاف بین دانشجویان چالشی بوده که در چند سال گذشته کارشناسان و سیاست‌‌گذاران حوزه فرهنگی را درگیر خود کرده است.

زهرا جوانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز از راه‌اندازی اندیشکده «امور بانوان و خانواده» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال خبر داد و گفت: اولویت کاری این اندیشکده که به صورت آزمایشی در این واحد راه‌اندازی شده موضوع «حجاب و عفاف» است. این اندیشکده بعد از گذراندن مراحل آزمایشی و رفع نقص‌ها در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی خواهد شد.

دانشگاه آزاد متولی حوزه حجاب و عفاف در سازمان بسیج اساتید کشور

وی ادامه داد: اندیشکده «امور بانوان و خانواده» راهکارهای عملی را برای ارتقای سطح حجاب و عفاف در دانشگاه آزاد اسلامی ارائه می‌دهد و در نهایت به صورت یک الگو به مسئولان بالا دستی این دانشگاه ارائه خواهد شد تا در قالب قانون در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی شود.

مسئول معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کمیته‌های تخصصی در حوزه حجاب و عفاف در سازمان بسیج اساتید کشور در حال فعالیت هستند، گفت: مسئولیت کمیته حجاب و عفاف سازمان بسیج اساتید کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی بوده و متولی برگزاری جلسات و اتاق فکرهای این مجموعه است.

وی ادامه داد: کمیته‌های حجاب و عفاف در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد؛ اما میزان عملکرد و کارایی این کمیته‌ها در هر استان‌ متفاوت است.

آیین‌نامه آراستگی در راستای برقراری عفاف در دانشگاه آزاد اسلامی

جوانی با اشاره به آیین‌نامه «آراستگی» بیان کرد: این آیین‌نامه حدود یک سالی است که از سوی دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به واحدهای زیر مجموعه این دانشگاه ابلاغ شده است. البته این ابلاغ رده بالایی دانشگاهی بوده و معاونت‌ها فرهنگی واحدها، متولی اجرای این آیین‌نامه هستند.

این استاد دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: آیین‌نامه «آراستگی» به موضوع برقراری حجاب و عفاف در دانشگاه می‌پردازد. کمیته‌های مختلفی در واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی به برقراری این آیین‌نامه کمک می‌کنند که در این راستا بسیج اساتید یکی از شاخص‌ترین کمک کننده‌ها به معاونت فرهنگی است.

وی درباره اهداف آیین‌نامه «آراستگی» در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: این آیین‌نامه پوشش مناسب برای دانشجویان، استادان، کارمندان و مدیران خانم و آقا را تعیین می‌کند تا عفت در دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی شود.

استادان خانم کمک کننده دانشجویان در راستای حفظ حجاب و عفاف

جوانی در پاسخ به این پرسش که آیا اجرای آیین‌نامه آراستگی دانشگاه آزاد اسلامی در یک سال گذشته با موفقیت همراه بوده‌ است یا خیر، گفت: نتایج اجرای این آیین‌نامه باید واحد به واحد مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد که متاسفانه هنوز این امر محقق نشده است؛ اما نتایج خوبی از این آیین‌نامه از سوی واحدها گزارش شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استادان به خصوص استادان خانم به دلیل ارتباط دوستانه‌ و مداومی که با دانشجویان دارند می‌توانند تاثیرات بسیاری در ارتقای فکر دانشجویان در راستای لزوم حفظ حجاب و عفاف داشته باشند و استادان نباید از نقش و اثرگذرای خود در این باره غافل شوند.

انتهای پیام/

300 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار