وزیردفاع بزودی در کمیسیون امنیت ملی حاضر می شود

یکشنبه 22 تیر 1399 - 21:25
کد مطلب: 1074490
امیر حاتمی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی بااشاره به برگزاری جلسات با وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی در ابتدای مجلس یازدهم گفت: بزودی با وزیر دفاع جلسه ای برگزار خواهیم کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با «رادیو گفتگو» درباره تاثیرگذاری این کمیسیون بر عملکرد دولت و لزوم همکاری تنگاتنگ با وزارت امور خارجه اظهار کرد: همکاری و مسیر تعامل این کمیسیون با وزارتخانه های مختلفی برقرار است یعنی وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح، وزارت دفاع، بخشی از وزارت کشور و سازمان انرژی اتمی با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مرتبط هستند.

وی درباره برنامه های مجلس یازدهم برای تعامل با دولت گفت: مجلس یازدهم ویژگی های عمومی و اختصاصی دارد، از جمله اینکه فضای خاص سیاسی در آن شکل گرفته و تقریباً ۱۷۰ نفر از نمایندگان این دوره جدید و ۶۰ نفر هم زیر ۴۵ سال هستند که این به معنای حضور نیروی جوان و پر انرژی در مجلس است و سیاست فشار حداکثری آمریکا، خروج از برجام و شهادت شهید سلیمانی فضای سیاسی را تا حدود زیادی تحت تاثیر قرار داده است.

عمویی با اشاره به تشکیل کمیسیون های مجلس این دوره بر مبنای یک دستورالعمل و آئین نامه جدید گفت: نمایندگان از طریق امتیاز دادن به سوابق و تحصیلات و سابقه نمایندگی و حوزه کاری، وارد کمیسیون ها شدند که البته این مدل آزمون و امتیازدهی قطعاً منتقدانی هم دارد اما به طور کلی فضای عمومی مجلس از جمله در مورد کمیسیون امنیت ملی تخصصی تر شده است.

وی ادامه داد: در جلسات اخیر مجلس با دستگاه های اجرایی مشخص شد که فضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کاملاً تغییر کرده و اشراف اعضا به موضوعات تخصصی بیشتر شده است، البته ما در مراحل ابتدایی کار هستیم، کمیسیون تازه ساختار خودش را شناخته و کمیته های زیرمجموعه را تعیین کرده است و ما هم درباره موضوعات مختلف و ارتباط با دستگاه های مرتبط بحث می کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم با اشاره به برگزاری جلسات با وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی در مراحل اولیه عنوان کرد: به زودی با وزیر دفاع جلسه ای را برگزار خواهیم کرد و امیدواریم روند کارشناسی تخصصی را همیشه حفظ کنیم.

انتهای پیام/

104 / 361

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار