پنج فینال در دو هفته / رقص فرهاد در جاده مرگ

شنبه 11 مرداد 1399 - 09:58
کد مطلب: 1076385
فرهاد مجیدی

ایسکانیوز - علیرضا بابک/ امشب وقتی سوت شروع دیدار استقلال و سپاهان به صدا در بیاید، دو هفته جهنمی برای آبی ها آغاز می شود.

پسرانِ آبی محکوم به پیروزی در چهار دیدار باقی مانده لیگ برتر هستند تا بی دغدغه و با نایب قهرمانی، سهمیه آسیایی را کسب کنند.

اما در بین همین چهار دیدار، جدالی حساس بر سر تنها جام داخلی باقی مانده بین آن ها و سپاهانی ها برگزار خواهد شد.
قهرمانی در جام حذفی می تواند مرهمی کوچک بر زخم های هواداران استقلال در طول این فصل پر ماجرا باشد. البته این قهرمانی در صورت محقق شدن می تواند بلیط سهمیه مستقیم آسیایی نیز باشد.

نقش سعادتمند: از حمایت دست نکش

احمد سعادتمند در نقش مدیر می تواند نقش بزرگی داشته باشد. حمایت های او در فضای رسانه ای از بازیکنان و کادر فنی باید ادامه داشته باشد. او در تمام مصاحبه هایش تاکنون باهوش عمل کرده است و فریب مجریان را نخورده است. مجریانی که هدفی جز حاشیه پراکنی نداشته اند. او همچنین سعی کرده با تزریق مالی به موقع دغدغه های بازیکنان را کمتر کند.


نقش فرهاد مجیدی: خودت را قرنطینه کن

سرمربی استقلال باید دو هفته تمام، به سراغ فضای مجازی حتی برای لحظه ای اندک نرود. فضایی که لحظه لحظه اش فشار مضاعف روی او خواهد بود و تمرکز اندک او را نشانه خواهد رفت. تمرکز فرهاد و عدم توجه به عوامل بیرونی شکننده می تواند چاره ای مناسب برای این روز های سخت او شود.

نقش بازیکنان: از زیر پرچم خارج نشو

سخت ترین روز های کاپیتان غفوری از راه رسیده است. نقش کاپیتان در این برهه حساس انکار نشدنی است. او باید اتحاد کمرنگ شده را به خوبی بازگرداند و بازیکنان را دوباره به زیرِ آن پرچم یک‌رنگ جمع کند. بازیکنان بزرگتر باید مانع بروز درگیری ها و کدورت ها شوند و بدانند که هواداران استقلال روز های سخت زیادی را تحمل کرده اند و منتظر یک لبخند آرامش بخش در این دوران سیاه بوده اند.

نقش هواداران: به شایعات دامن نزن

تنها کار و بزرگترین کاری که هوادار استقلال می تواند در طول این مدت انجام دهد، ساکت کردن نجواهای تخریب کننده است.
فضای مجازی، آرامش، که حلقه گمشده این روز های آبی پوشان است را نشانه گرفته و آن ها می توانند با عدم بازنشر خبر های جعلی که معمولا در فضای بی هویتی ساخته می شوند، کمک حال تیم خود باشند.

351 / 351

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار