میزان بارش در سه ماهه منتهی به دی ماه ناچیز خواهد بود

وضعیت بارش‌های کشور در ماه‌های آبان، آذر و دی ماه بر اساس پیش‌بینی موسسه تحقیقات آب در برخی مناطق ناچیز خواهد بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، به نقل از وزارت نیرو، بر اساس نتایج خروجی پیش‌بینی همادی آب و هوا، متوسط بارش در آبان ماه در بیشتر نواحی کشور کمتر از نرمال خواهد بود. در آذرماه احتمال وقوع بارش در بیشتر مناطق کشور کمتر از نرمال و یا نرمال پیش‌بینی می‌شود و در دی ماه وضعیت بارش‌ها برای نیمه شمالی کشور نرمال و بالاتر از نرمال در مناطق جنوب و غرب کشور نرمال و کمتر از نرمال خواهد بود.

در آبان ماه وضعیت بارش در بیشتر نواحی کشور کمتر از نرمال است به طوری که احتمال وقوع وضعیت بارش کمتر از نرمال در این مناطق عمدتا بین ۳۳ تا ۷۵ درصد و در برخی مناطق بیشتر از ۷۵ درصد است.

همچنین در این ماه وقوع بارش‌های نرمال با احتمال ۵۰ تا ۷۵ درصد در برخی از مناطق شمال و شمال غرب کشور و در آذرماه کمتر از نرمال با احتمال وقوع بین ۵۰ تا ۷۵ درصد در بیشتر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود. در این ماه بارش‌های نرمال با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۵۰ درصد در برخی از مناطق مرکزی، شرق و جنوب کشور وجود دارد.

در دی ماه مناطق واقع در نیمه شمالی کشور دارای بارش بالاتر از نرمال با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۷۵ درصد و در برخی مناطق بیشتر از ۷۵ درصد خواهد بود. همچنین در این ماه وقوع بارش نرمال و کمتر از نرمال برای مناطق واقع در نیمه جنوب و غرب کشور با احتمال بین ۳۳ تا ۷۵ درصد پیش‌بینی می‌شود.

اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در این ماه در مناطق جنوب، مرکز و شرق بین (۱۰-) تا (۱۰+) میلی‌متر و در مناطق شمالی و نوار غربی کشور بین (۱۰+) تا (۵۰-) میلی‌متر و در برخی مناطق کمتر از (۵۰-) میلی‌متر پیش‌بینی شده است.

اختلاف بارش در آذرماه از میانگین بلندمدت در شرق، مرکز و بیشتر مناطق شمال کشور بین (۱۰-) تا (۱۰+) میلی‌متر و در جنوب، جنوب غربی و در برخی از مناطق شمالی کشور بین (۱۰- تا ۷۵-) میلی‌متر خواهد بود.

اختلاف بارش در دی ماه از میانگین بلندمدت در بیشتر مناطق کشور بین (۱۰-) تا (۱۰+) میلی‌متر خواهد بود.


انتهای پیام/

کد خبر: 1079223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =