مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی البرز در تهیه و تدوین بسته‌های پودمانی آموزش

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با تشریح جزئیات همکاری این دانشگاه و سازمان فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: علاوه بر مهیای امکانات و فضاهای دانشگاهی در تهیه و تدوین بسته‌های پودمانی آموزشی مشارکت کنیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیور)، تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور تقویت و توسعه همکاری‌های متقابل پژوهشی، آموزشی و افزایش مشارکت استادان، محققان و کارشناسان و کمک به ارتقای بهره‌وری و کیفیت تولیدات ملی، سطح کیفی آموزش‌های فنی و تخصصی منابع انسانی در مهارت‌های نوین و راهبردی مورد نیاز منعقد شد.

این تفاهم‌نامه به امضای محمدحسن برهانی‌فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و رضا باجولوند رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای رسید.

در این تفاهم‌نامه ضمن ایجاد زمینه‌های لازم برای توسعه آموزش‌های مهارتی حضوری، غیرحضوری و مجازی آنلاین برای جامعه هدف طرفین از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای، مفادی درباره همکاری در زمینه استفاده از فضا و امکانات پژوهشی، آموزشی و پشتیبانی برای برگزاری همایش‌ها و دوره‌های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی استادان و دانشجویان و همکاری در زمینه تولید محتوای آموزشی و برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی پیش‌بینی شده است.

پیش‌بینی‌های لازم برای همکاری در زمینه صدور گواهینامه توسط سازمان فنی و حرفه‌ای و دانشگاه در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک پس از قبولی شرکت‌کنندگان و براساس مقررات این دو ارگان آموزشی در نظر گرفته شده است.

از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان فراهم‌سازی بستر برگزاری مسابقات مهارت آزاد ویژه دانش‌آموزان مدرسه مهارت را نام برد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: مقرر شده ضمن معرفی استادان دانشگاه برای عضویت در کمیته‌ها و دپارتمان‌های تخصصی مورد نیاز مرکز در راستای فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی، همکاری‌های لازم در زمینه طرح‌های پژوهشی مشترک را انجام دهیم و در تهیه و تدوین بسته‌های پودمانی آموزشی براساس موضوع تفاهم‌نامه مشارکت کنیم.

همکاری دانشجویان و استادان با سازمان فنی و حرفه‌ای

برهانی‌فر اضافه کرد: امکانات و فضاهای دانشگاهی اعم از آموزشی، پژوهشی و پشتیبانی برای برگزاری همایش‌ها و دوره‌های آموزشی و پژوهشی براساس ضوابط و مقررات دانشگاه مهیاست.

وی توضیح داد: استادان و دانشجویان همکاری لازم را در راستای فراهم کردن زمینه بهره‌مندی از ظرفیت‌های دانشگاه در برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی مهارت و تولید محتوای آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی مجازی خواهند داشت.

رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نیز با بیان اهداف این مرکز تشریح کرد: مرکز تربیت مربی، متولی آموزش‌های مهارتی و تربیتی انسانی در کشور بوده و هدف آن تربیت مربیان فنی حرفه‌ای است.

باجولوند افزود: مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در دو بُعد فنی و غیرفنی با آموزش مهارت‌های نرم، تدریس اخلاق حرفه‌ای، رویکرد تولید محتوا، منابع آموزشی و همچنین ارتباط با صنعت و دانشگاه در پی درآمدزایی و تولید محتوای الکترونیکی است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر: 1081097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =