شرایط تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

دستورالعمل برگزاری مراسم هفته پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد، که بر اساس آن، واحدهای دانشگاهی با درجه ویژه، سطح ۱ و سطح ۲ می توانند به منظور تشویق و ترغیب پژوهشگران متناسب با گروه های آموزشی هفت گانه یک پژوهشگر نمونه و واحدهای سطح سه تا ۳ پژوهشگر دارای شرایط را انتخاب و پس از اخذ تأیید استان مورد تقدیر قرار دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز  روح اله دهقانی فیروزآبادی سرپرست شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل «برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۹» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل آمده است: استان ها و واحدهای دانشگاهی می توانند با همکاری ستاد هفته پژوهش و فناوری استان با رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا (اعلام شده از سوی نهادهای مرتبط و متولی) مراسم هفته پژوهش و فناوری را در دهه آخر آذرماه برگزار کنند.

براساس این دستورالعمل ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان ها با عضویت رئیس استان (رئیس ستاد)، رئیس شورای پژوهش و فناوری استان، دو تن از رئیسان واحدهای دانشگاهی استان و یک تا سه تن از معاونان پژوهشی و فناوری یا معاونان علمی آن استان تشکیل شود.

همچنین ستاد هفته پژوهش و فناوری در واحدهای دانشگاهی با عضویت رئیس واحد (رئیس ستاد)، معاون پژوهش و فناوری یا معاون علمی واحد (دبیر ستاد)، معاونان و سه تن از اعضای هیأت علمی واحد به همراه مسئول روابط عمومی واحد (اعضای ستاد) تشکیل شود.

در این دستورالعمل تأکید شده است که واحدهای دانشگاهی با درجه ویژه، سطح ۱، سطح ۲ می توانند به منظور تشویق و ترغیب پژوهشگران متناسب با گروه های آموزشی هفت گانه ( علوم انسانی و هنر، فنی و مهندسی، معماری، کشاورزی، دامپزشکی، علوم پایه، علوم پزشکی «علوم پایه، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی») یک پژوهشگر نمونه و واحدهای سطح سه تا ۳ پژوهشگر دارای شرایط را انتخاب و پس از اخذ تأیید استان مورد تقدیر قرار دهند.

ستاد هفته پژوهش و فناوری استان موظف است در کوتاه ترین زمان ممکن ضمن بررسی و تأیید امتیازهای پژوهشگران منتخب معرفی شده از سوی واحدها با شاخص های مربوط پژوهشگرانی که در سه سال گذشته انتخاب و معرفی نشده اند را انتخاب کرده، ضمن تأیید و اعلام به واحدهای دانشگاهی، نفرات اول پژوهشگران در هر یک از گروه های هفت گانه ( علوم انسانی، فنی و مهندسی، هنر و معماری، کشاورزی، دامپزشکی، علوم پایه، علوم پزشکی «علوم پایه، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی») را به عنوان پژوهشگر برگزیده استان تشویق کنند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1081923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =