نخبگان دانشگاهی باید مطالبه گری  و جنبش عدالت خواهی را رهبری کنند

مدیر دفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت در هرمزگان، خواستار خود آگاهی بخشی، توسعه حس مطالبه گری و جنبش عدالت خواهی توسط نخبگان دانشگاهی شدو گفت: این قشر باید با شفافیت، عدالت خواهی، و انقلابی گری، جامعه را برای برون رفت از پلشتی ها، رهبری و هدایت کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، پرویز سالاری و هیات همراه در دیدار با هیات رئیسه دانشگاه آزاد بندرعباس با اشاره به ظرفیت های بزرگ استان هرمزگان در حوزه های مختلف، نقش دانشگاهیان را در توسعه و نظارت بر عملکرد مجموعه های دولتی و غیر دولتی مهم ارزیابی کرد و افزود: دانشگاهیان این مجموعه مردم نهاد را کمک کنند تا بتوان به اهداف عالیه نظام که مبارزه با فساد، رانت و سایر تخلفات است  نزدیکتر شویم.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ریشه در باورهای مردم دارد و دشمن با نفوذ  در اجتماعات مردمی سعی داشت تا با شبهه افکنی انقلاب را از مردم بگیرد؛ امروز با توجه به عقیم ماندن  در آن اهداف قبلی، به به فکر گرفتن مردم از انقلاب افتاده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه دشمن با حمایت همه جانبه از مدبران نالایق و ناکارآمد قصد ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت را دارد خاطرنشان ساخت: باید هوشیار بود و با حذف این مدیران نالایق، مردم را به انقلاب و اهداف آن دلگرم تر کرد.

سالاری  با تاکید بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی یادآوری کرد: رهبری معظم با بیان دیدگاه اقتصاد مقاومتی و نگاه نوین به میحث اقتصادی کشور  تاکید بر تشکیل و راه اندازی  قرارگاه اقتصاد مقاومتی داشتند تا بتوان از این راه، اقتصاد کشور را ساخته و پرداخته کرد.

وی نقش دفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت در هرمزگان را همراهی با دستگاه های نظارتی بر شمرد و افزود: برای جلوگیری از بروز فساد، رانت، بی عدالتی و ظلم این نهاد در صدد شناسایی متخلفین و همراهی و کمک به دستگاههای نظارتی، برای نتیجه بهتر هستیم.

مدیر دفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت در هرمزگان توسعه رشته ها را مطابق نیاز استان یادآور شد و گفت: دانشگاه ها با نیاز سنجی باید رشته ها را متناسب  با نیازهای هر  منطقه توسعه دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز در این جلسه با قدردانی از اعضای دفتر مدیریت دیده بان، شفافیت و عدالت شعبه هرمزگان گفت: بدون شک عدالت خواهی، ایجاد شفافیت و جلوگیری از فساد و رانت یک وظیفه ملی و دینی است که باید مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

احسان کامرانی نقش دستگاههای نظارتی و عملکرد آنها را خوب ارزیابی کرد و افزود: همه دستگاه های نظارتب با جدیت در حال انجام کار خود هستند و در این میان لازم است تا مردم نیز به عنوان اعضای این جامعه این نهادها را کمک کنند.

وی با انتقاد از اینکه  استان هرمزگان چهارمین استان درآمدزای کشور است که در توزیع و تخصیص بودجه کشور  در رتبه 14 قرار می گیرد تاکیدکرد: نمایندگان مجلس و موسسات مردم نهاد باید با پایش اوضاع اقتصادی استان و مطالبه گری از طریق مجاری قانونی و نمایندگان مجلس در تخصیص بودجه به استان تلاش بیشتری کنند.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به نقش صنایع غرب  این استان یادآورشد، سهم استان هرمزگان از این صنایع چقدر است؟ هزینه های امورات این کارخانه ها و شرکت ها در تولید آلودگی، پسماند، زباله، بهداشت و... برای استان چه اندازه  است؟

این مقام مسئول، طرح آمایش رشته های دانشگاهی را یکی از برنامه های در حال اجرای دانشگاه آزاد خواند و افزود: توجه به ظرفیت استان، پتانسل های موجود و نیاز صنایع و بازار کار در طرح آمایش رشته ها به شدت مورد توجه برنامه ریزان آموزشی است.

کامرانی با اعلام حمایت از جریان علمی در دانشگاه ها گفت: دانشگاهها به عنوان منبع تحولات کشور می توانند با ورود به عرصه های اجتماعی جامعه، به درستی ابفای نقش کنند.

انتهای پیام /

کد خبر: 1083334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =