توفیق در مسیر علم، یک وظیفه و مسئولیت همگانی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه تعالی از طریق علم و اندیشه است، اظهار کرد: توفیق در مسیر علم، یک وظیفه و مسئولیت همگانی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی( ایسکانیوز)، اسماعیل عبدالهی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در جلسه شورای اداری واحد بوشهر با اشاره به کسب عناوین پژوهشگر برتر استان و دریافت نشان یار مهربان اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و نیز تأسیس دبیرخانه چهارمین کنسرسیوم مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در این استان، گفت: بالفعل شدن ظرفیت های بالقوه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مسئله مهمی است که علاوه بر افزایش اعتبار علمی این دانشگاه مردمی، موجب تمرکز نگاه و جلب اعتماد عمومی خواهد شد که خوشبختانه به یاری پروردگار و تلاش همگانی تمامی ارکان دانشگاه این مهم در حال تحقق است.

دبیر هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه روند پذیرش دانشجو در استان بوشهر مطابق آمارها، روند صعودی و رو به رشد را نشان می دهد، تشریح کرد: موفقیت های علمی را می توان یکی از عوامل اساسی در برقراری این روند صعودی دانست که می توان با ریل گذاری مناسب، این روند را حفظ و ارتقاء بخشید.

وی با تأکید بر اینکه علم و دانش نباید در انحصار بخش و یا گروهی محدود شود، توضیح داد: توفیق در مسیر علم، یک وظیفه و مسئولیت همگانی است و این انتظار از دانشگاه آزاد اسلامی که مولود انقلاب و یک دانشگاه با دغدغه های اجتماعی است، بسیار است.

این مسئول با تأکید بر اینکه یکی از مهم ترین هدف گذاری ها و اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی، تعالی از طریق علم و اندیشه است، اظهار کرد: می توان با برنامه ای مدون و دانش بنیان، غفلت های گذشته را جبران کرد.

عبدالهی با اشاره به راه اندازی سامانه آموزشیار عنوان کرد: بی شک یکی از اقدامات خوب دانشگاه، راه اندازی این سامانه بود که با ارائه آمار های دقیق، لحظه ای و حقیقی کمک شایانی در تحلیل اوضاع و انضباط بخشی فعالیت های دانشگاه کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه برای کسب موفقیت، باید اصولی فعالیت کرد، افزود: در حال حاضر متأثر از وقایع پیرامونی، فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی نیز همچون دیگر سازمان ها با موضوع گرانی و افزایش هزینه ها گره خورده است که راه عبور از این مسئله، مدیریت هزینه هاست.

وی با تأکید بر وصول شهریه طبق مقررات سازمان مرکزی و تقسیط های صورت گرفته، اظهار کرد: شهریه های دانشجویی، مبنای فعالیت ها و برنامه ریزی های دانشگاه است. از این رو باید با استفاده بهینه، میزان بهره وری آن را افزایش داد.

عبدالهی با اشاره به بخشنامه بازخرید کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه توضیح داد: بخشنامه یاد شده اقدام خوبی است که باید با دید مثبت بدان نگاه کرد و قطعا آثار سودمندی را به همراه خواهد داشت، چرا که یک حرکت عادلانه و سودمند در مدیریت دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با یادآوری اینکه مدیریت موفق تنها با تغییر نگاه و روش و ارائه راهکارهای جدید حاصل خواهد شد، گفت: یک راه کسب موفقیت، کوچک سازی و کاهش تشریفات اداری و یا به تعبیری مدیریت ساختاری است.

این مسئول با بیان اینکه باید با درک مشترک از برنامه های راهبردی و دوراندیشانه سازمان مرکزی، هر بخش سهم خود را در آن با جدیت و مسئولانه ایفا کند، خاطرنشان کرد: با رصد و بررسی دقیق وضعیت، باید به دنبال شکوفایی ظرفیت ها و استفاده حداکثری از منابع بود.

انتهای پیام /

کد خبر: 1083819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =