امضای تفاهم‌نامه همکاری با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته

تفاهم نامه همکاری میان شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته و معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی به امضای دهقانی فیروزآبادی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و شهریار آبنار عضو هیئت مدیره و مدیر کمیته برنامه ریزی شرکت مادرتحصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته رسید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی (ایسکانیوز)، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تفاهم نامه همکاری میان شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته و معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در یک سال و نیم گذشته که از راه اندازی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری می گذرد، اقدامات زیرساخت فراوانی در حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه صورت پذیرفته است. با توجه به روندی که در پیش گرفته شده، دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری پیشرو خواهد بود.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را در حوزه فناوری پیشرو دانست و افزود: دانشگاه ها باید وارد فضای دانشگاه نسل سوم و کارآفرین شوند. در حالی که برخی دانشگاه ها با کاهش دانشجو روبرو شده اند اما دانشگاه آزاد اسلامی 10درصد افزایش جذب داشته که ناشی از ایجاد محیطی امیدوار کننده جهت اشتغالزایی و کارآفرینی در بین خانواده ها و علاقمندان به تحصیل است.

دهقانی با بیان اینکه ما در دانشگاه آزاد اسلامی به سوی کارآفرینی حرکت می کنیم، تصریح کرد:  فضای کسب و کار در دانشگاه آزاد اسلامی شیک و مجلسی نیست، بلکه یک فضای واقعی برای کار جدی است. ما بنا داریم تمام آنچه در سال های گذشته به شکل بودجه پژوهشی یا فناوری متمرکز شده تحت عنوان صندوق فناوری و پژوهش مهیا کنیم. در حال حاضر 60 میلیارد تومان برای این صندوق تهیه شده و پتانسیل 250 میلیارد تومان را دارد که با برنامه ریزی های صورت گرفته، محقق خواهد شد. در حوزه حمایت از فعالیت ها و کسب و کارهای نوپا به صورت جدی ورود کرده ایم.

در ادامه قباد بهزادی پور مدیرکل اداره کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی با تبیین اقدامات صورت گرفته در معاونت تحقیقات در حوزه ایجاد فضای کارآفرینی و ایجاد استارت آپ های نوپا ابراز امیدواری کرد: با امضا تفاهم نامه میان دانشگاه و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، بتوان به شرکت های درحال توسعه دانشگاه تسهیلات ارائه نمایند و این صندوق نیز در راستای حمایت از شرکت های دانشگاه بتواند ضمانت نامه های معتبر لازم را تامین نماید.

وی همکاری با صندوق فناوری و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی را نیز امری مهم و اساسی در راستای رشد و ارتقا جایگاه کارآفرینی در کشور دانست.

مهدی فرنیان مدیر اداری و مالی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته نیز در این جلسه از خدمات قابل ارائه این شرکت برای خدمت به مجموعه های فناور دانشگاه آزاد اسلامی سخن گفت و افزود: تحرکاتی که در حوزه فناوری در دوسال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته بسیار مبارک است و فرصت خبری برای توسعه اقدامات کارآفرینانه محسوب می شود. دانشگاه آزاد می تواند به حضور نیروهای توانمند و فناور در صنعت کمک شایانی کند. باتوجه به ظرفیتهای صنعت با حمایت و پشتیبانی می توان این نیروها را به منشا اثر در اقتصاد و کارافرینی تبدیل کرد.

صندوق حمایت از تحقیقات، از شرکتهای فناور برای ورود به این حوزه حمایت خواهد کرد. علاوه بر تسهیلات و حمایت های مالی در حوزه ارزیابی طرح ها نیز می توان از نیروهای توانمند دانشگاه ازاد در بدنه کارشناسی طرح ها استفاده کرد و این امادگی وجود دارد تا اساتید و نیروهای دانشگاه با صندوق وارد تعامل شوند.

شهریار آبنار عضو هیئت مدیره و مدیر کمیته برنامه ریزی شرکت مادرتحصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در قالب این تفاهم نامه خدماتی میان صندوق و دانشگاه ازاد در بخشهای مختلف تسهیل خواهد شد. با توجه به اینکه صندوق پژوهش و نوآوری نوپاست شرایط برای تعامل و هم افزایی با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته مهیاست. شاید برخی از شرکت های دانش بنیان و فناور پس از تشکیل و بلوغ نیاز به خروج از دانشگاه داشته باشند و به صنعت بپیوندند. ما می توانیم این فضا را برای ایشان فراهم کنیم.

وی افزود: علاوه بر تسهیلات و ضمانت نامه  برای صندوق های فناوری و پژوهشی، صندوق حمایت از تحقیقات ارزیابی طرح ها را نیز در دستور کار دارد که این مهم از طریق بدنه توانمند حوزه کارشناسی با سوابق درخشان در دسترس است. با این وجود هنوز بدنه کارشناسی ما نیازمند برخی افراد و شرکت های توانمند است که در این حوزه ما می توانیم از ظرفیت های دانشگاه آزاد بهره بگیریم. آبنار خاطرنشان کرد: در قالب این تفاهمنامه ما می توانیم خدماتی به دانشگاه در حوزه ارزیابی و پلن کارشناسی ارائه دهیم.

عضو هیئت مدیره و مدیر کمیته برنامه ریزی شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با ابراز خرسندی از تشکیل صندوق فناوری و پژوهش دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: می توان با تعریف و ایجاد خط کارگزاری برای صندوق در قالب قرار داد، شرکت های دانش بنیان را تحت پوشش ببریم. درحالی که عمده مشکل شرکت های دانش بنیان  بحث نقدینگی است می توان با برنامه ریزی منسجم مراحل رشد لازم را دنبال کرد.

انتهای پیام /

کد خبر: 1087057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =