دومین هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شد/ ارتقای مرتبه علمی ۴۶۱ استاد

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی دومین هیات ممیزه جهت افزایش سرعت بررسی پرونده ارتقای اعضای هیات علمی خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران(ایسکانیوز)، بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به تسریع روند بررسی پرونده‌های ارتقاء مرتبه علمی اعضای هیأت علمی این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن در حدود ۲۴ هزار عضو هیأت علمی تمام وقت، بالاترین تعداد اعضای هیأت علمی در مراکز آموزش عالی کشور را دارد. با این وجود این دانشگاه تاکنون برای بررسی وضعیت ارتقای اساتید، تنها یک هیأت ممیزه داشت که به هیچ وجه برای بررسی و رسیدگی به حجم انبوه پرونده‌های ارتقای مرتبه علمی اساتید کافی نبود.

وی ادامه داد: با توجه به تأکید طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر افزایش سرعت و دقت بررسی و رسیدگی به پرونده‌های ارتقا اعضای هیات علمی و موافقت وزارت علوم، به تازگی مجوز راه‌اندازی یک هیأت ممیزه دیگر برای دانشگاه آزاد اسلامی اخذ شد.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر دارای دو هیأت ممیزه فعال است که در سازمان مرکزی و با حضور افراد برجسته حوزه آموزش عالی راه‌اندازی شده است.

رنجبر ادامه داد: با راه‌اندازی دومین هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی روند بررسی پرونده‌های ارتقای اعضای هیات علمی سرعت گرفته، به طوری که از ۲۶ شهریور سال جاری تا ۱۴ دی‌ماه، هر یک از هیات‌های ممیزه هفت جلسه مجزا برگزار کردند که نتیجه آن ارتقای مرتبه علمی ۴۱۳ عضو هیات علمی از مربی به استادیاری و ۴۸ عضو هیات علمی از استادیاری به دانشیاری و استاد تمامی بود که آمار بسیار خوبی است.

وی با بیان اینکه هیچ تفاوتی در نحوه بررسی پرونده‌های ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی در دو هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد، اظهار داشت: برای رعایت عدالت آموزشی، هفت کمیسیون تخصصی مشترک با حضور هردو رئیس کمیسیون ذیل این دو هیات تشکیل شده تا تفاوتی بین تصمیم‌گیری هیأت‌ها وجود نداشته باشد.

به گفته رنجبر، کمیسیون «فنی و مهندسی»، «علوم انسانی»، «علوم پایه»، «معماری و هنر»، «کشاورزی و منابع طبیعی»، «دامپزشکی» و «علوم اجتماعی و رفتاری» هفت کمیسیون تخصصی هیات ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی است که اساتید مبرز هر حوزه در آن عضویت دارند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه جلسات دو هیات ممیزه دانشگاه به صورت یک هفته در میان و منظم در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: هدف دانشگاه آزاد اسلامی اخذ مجوز برای ایجاد هیأت‌های ممیزه بیشتر در هر یک از استان‌های بزرگ است و تلاش داریم که با اخذ مجوزهای لازم تعداد هیات‌های ممیزه را افزایش دهیم تا سرعت رسیدگی به پرونده‌های ارتقا اعضای هیأت علمی افزایش بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1088108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =