تصویب آیین نامه صدور پروانه کسب و کارهای اینترنتی

شنبه 14 شهریور 1394 - 15:28
کد مطلب: 335624

رئیس مركز تشخیص و پیشگیری از جرایم پلیس فتا ناجا از تصویب آیین نامه صدور پروانه کسب و کارهای اینترنتی خبر داد واز شهروندان خواست به فروشگاه هایی که هویت نامشخصی دارند و تایید شده نیستند، اعتماد نکنند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از مهر، سرهنگ علی نیک نفس از تصویب آئین نامه صدور پروانه کسب و کارهای اینترنتی موضوع ۸۷ قانون نظام صنفی خبر داد و گفت: این آئین نامه در راستای افزایش اعتماد به تجارت الکترونیک در بخش فروشگاه های مجازی و بازیابی های شبکهای، مصوب شده است.

رئیس مركز تشخیص و پیشگیری از جرایم پلیس فتا ناجا، ادامه داد : از این پس مرکز اصناف و بازرگانان ایران و مرکز توسعه تجارت الکترونیک باید تمامی فرآیند صدور پروانه کسب فروشگاه های مجازی و اعطای نماد الکترونیک را طبق آئین نامه یاد شده انجام دهند.

او افزود : در آئین نامه یاد شده نحوه ثبت تقاضا، احراز هویتی متقاضیان و دیگر مراحل صدور پروانه کسب فروشگاه های مجازی آورده شده است و متقاضیانی که درخواست پروانه کسب دارند باید شرایط عمومی و اختصاصی آئین نامه را دارا باشند.

سرهنگ نیك نفس گفت : پروانه کسب شرکت های بازاریابی شبکه ای نیز طبق همین آئین نامه و شرایطی که در آن آورده شده اعطاء و صلاحیت مسئول شعبه که فردی غیر از بازاریاب است توسط نیروی انتظامی تایید می شود، عدم اجبار خرید، سرمایه گذاری و یا دریافت هرگونه وجه از بازاریاب برای ورود به شبکه بازاریابی و عدم جذب افراد کمتر از ۱۸ سال از مواردی است در آئین نامه مذکور، متقاضیان پروانه کسب را ملزم به رعایت آن در بازاریابی شبکه ای کرده است.

رئیس مركز تشخیص و پیشگیری از جرایم پلیس فتا ناجا، افزود : برای نظارت بر فروشگاه های مجازی و شرکت های بازاریابی از حیث قانون نظام صنفی، کمیته ای تشکیل می شود که نیروی انتظامی نیز از اعضای کمیته مذکور است.

او گفت : با اجرای این آئین نامه، شهروندان محترم می توانند با اطمینان بیشتر از فروشگاه های مجازی که پروانه کسب دارند، خرید انجام دهند و در صورتی که شکایتی از کسب و کارهای اینترنتی دارای پروانه کسب داشته باشند به راحتی قابل پیگری است. البته قبل از این آئین نامه نیز فروشگاه های مجازی دارای نماد اعتماد الکترونیکی، قابل اعتماد بودند و شهروندان می توانستند با اطمینان خریدهایشان را انجام دهند.

او ضمن ابراز امیدواری از ساماندهی مطلوب تر خریدهای اینترنتی با اجرای این آئین نامه به شهروندان توصیه كرد: به هر فروشگاهی که هویت نا مشخصی دارد و تایید شده نیست اعتماد نکنند.

20102
1 / 1
کد خبر: 335624 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار