دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک از دستگیری و بازداشت سه فالگیر و رمال در این شهرستان خبر داد.

44444

به گزارش ایسکانیوز وبه نقل ازاعتماد، سعید احمدزاده با اعلام این خبر گفت: سه رمال و فال‌گیر شامل یک مادر و پسر و یک زن بودند که منزل شخصی‌شان هم به مدت یک هفته پلمب شد. وی افزود: به دلیل اینکه جرم فال‌گیری و رمالی، بزه درجه 8 محسوب می‌شود، در دادگاه شهرستان آبیک با سه رمال مذکور برخورد شده و به جرم آنان رسیدگی شد که حکم و تذکرات لازم صادر شده است.

635053444131520909
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک ادامه داد: سه رمال آبیکی در پاسخ به سوالات قاضی دادگاه مبنی بر احکام اولیه دین مانند تعداد رکعات نماز عاجز و بازمانده بودند و حرف‌های کفرانی زده بودند که نشان از ضعف دینی آنان بود.
احمدزاده تاکید کرد: از رمال‌ها و فال‌گیرهای دستگیر شده که خود را دعانویس معرفی می‌کنند، تعدادی کتاب و لوازم رمالی مانند تاس کشف و ضبط شده است.

images

این مسئول اضافه کرد: فال‌گیرهای آبیکی بر استرداد کتب و لوازم خود اصرار دارند که این امر امکان‌پذیر نیست و لوازم و کتب به آنان مسترد نشده و برای تعیین تکلیف به دادگاه ارسال می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک گفت: مردم باید بدانند که رمال‌ها، دعانویس نیستند و کارشان ورد است، به عنوان نمونه برای طلسم به وردها و اقدامات غیرمعمول متمسک می‌شوند که شاید پاسخ هم بدهد؛ مثل مرتاض‌های هندی که لاییک هستند و به خدا اعتقادی ندارند، ولی کارهای خارق‌العاده‌ای که دور از ذهن و خارج از حیطه قدرت بشر است، انجام می‌دهند.

0.097526001312661826_parsnaz_ir
احمدزاده ادامه داد: رمال‌ها با وردخوانی، انجام اعمال حرام و ارتکاب گناه تلاش می‌کنند مشکلات مردم را رفع کنند. آنها یک‌سری دستورات به مردم می‌دهند که منتسب به اجنه بوده و برخی مردم نیز به دلیل جهل و ناآگاهی به انجام دستورات می‌پردازند.
105105
کد خبر: 339583