آمار تکان دهنده وزارت بهداشت عربستان از جان‌باختگان فاجعه منا/ اسامی ۷۴۷۷ کشته شده

ساعاتی پیش سایت اپوزوسیون البروج به نقل از وزارت بهداشت عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای پرونده بررسی آمار و هویت متوفیان حادثه منا را مختومه اعلام کرد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان؛ سایت اپوزوسیون البروج ساعاتی پیش به نقل از وزارت بهداشت عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای پرونده بررسی آمار و هویت متوفیان حادثه منا را مختومه اعلام کرد.

در این بیانیه به لیستی اشاره شده که از ساعاتی پیش در سایت وزارت بهداشت عربستان سعودی قرار گرفته و در آن آخرین آمار، هویت فردی و ملیت جانباختگان این حادثه منتشر شده است.

نکته قابل توجه آن است که در این بیانیه ذکر شده "هویت و اطلاعات فردی اغلب شهدا - خدا رحمتشان کند - مشخص شده و در لیست منتشر شده در سایت وزارت بهداشت قرار گرفته است".

همچنین در پایان این بیانیه آمده است "این لیست نتیجه نهایی تحقیقات است به طوریکه با انتشار آن پرونده شهدای حج امسال سرانجام بسته می‌شود".

مخاطبان گرامی می‌توانند فایل پی دی اف منتشر شده شامل اسامی جان‌باختگان حادثه منا را در اینجا مشاهده کنند.

لازم به ذکر است آمار و ارقام منتشر شده در این لیست بسیار قابل تامل به نظر می‌رسد، برای مثال تعداد جان‌باختگان عربستانی این حادثه 1510 نفر معرفی شده است که تاکنون چنین آماری در هیچ یک از سرشماری‌ها اعلام نشده است.

از سوی دیگر و بر مبنای این لیست تعداد 1507 جنازه همچنان مجهول الهویه هستند و ملیت آن‌ها مشخص نیست!

بر مبنای این لیست که از سوی وزارت بهداشت عربستان سعودی اعلام شده رقم نهایی جان‌باختگان حادثه منا 7477 نفر است.

تا این لحظه هیچ منبع رسمی و یا غیر رسمی محتوای این لیست را تایید نکرده است.

۲۰۲۰

کد خبر: 502042