مستندهای برگزیده‌ نهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» روی پرده می‌روند

دوشنبه 14 دی 1394 - 12:57
کد مطلب: 569819
مستندهای برگزیده‌ی نهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» روی پرده می‌روند

از عصر شنبه هفته آینده (19 دی 94) فیلم‌های مستند برگزیده‌ی بخش‌های مسابقه ملی و بین‌الملل نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت و آثار منتخب ششمین دوره جایزه بین‌المللی شهید آوینی، در سالن «سینماحقیقت» روی پرده خواهند رفت.

به گزارش ایسکانیوز در این برنامه نمایشی که از ساعت 17 عصر شنبه (19 دی 94) آغاز شده و تا روز چهارم بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت، 23 فیلم مستند برگزیده‌ی هیات‌های داوری جشنواره سینماحقیقت و جایزه شهید آوینی طی 11 سئانس روزانه به نمایش عمومی درمی‌آیند.

این برنامه با نمایش فیلم مستند «همراه با فرات» ساخته‌ی فرشاد اکتسابی و «پدر، مادر، علی، رضا و من» به کارگردانی هانیه یوسفیان آغاز خواهد شد که به ترتیب برنده جایزه ویژه دبیر جشنواره و جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه ملی جشنواره شدند.

برنامه کامل مرور آثار برگزیده‌ی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به این شرح است:

* شنبه (19 دی 94): همراه با فرات (فرشاد اکتسابی/ برنده جایزه ویژه دبیر جشنواره)؛ پدر، مادر، علی، رضا و من (هانیه یوسفیان/ برنده جایزه ویژه هیات داوران مسابقه ملی)

* یکشنبه (20 دی): فصل هَرَس (لقمان خالدی/ برنده نشان فیروزه بهترین فیلم جشنواره و جایزه بهترین کارگردانی مستند بلند مسابقه ملی)؛ نشانی (اصغر بختیاری/ برنده بهترین کارگردانی مستند کوتاه جایزه شهید آوینی)

* دوشنبه (21 دی): زمناکو (مهدی قربان‌پور/ برنده بهترین کارگردانی مستند بلند جایزه شهید آوینی)؛ پرچم سیاه (ماجد نیسی/ دیپلم افتخار بخش مستند بلند جایزه شهید آوینی)

* سه‌شنبه (22 دی): رویاهای دم صبح (مهرداد اسکویی/ برنده جایزه بهترین کارگردانی مستند بلند مسابقه ملی؛ بهترین تصویربرداری و بهترین موسیقی)؛ بلانسبت شما (مهدی بوستانی شهربابکی/ برنده جایزه بهترین نویسندگی گفتار متن مسابقه ملی)

* چهارشنبه (23 دی): A157 (بهروز نورانی‌پور/ برنده جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل و دیپلم افتخار بخش مستند بلند جایزه شهید آوینی)؛ نسل سوم (محمدعلی رخشانی/ دیپلم افتخار بخش مستند نیمه‌بلند جایزه شهید آوینی)

* شنبه (26 دی): خانواده چچنی (مارتین سولا/ برنده جایزه بهترین مستند نیمه‌بلند بخش مسابقه بین‌الملل)؛ پل (امیرحسین نوروزی/ دیپلم افتخار بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند مسابقه ملی؛ بهترین صداگذاری و بهترین تدوین)

* یکشنبه (27 دی): بَرد (حمید جعفری/ برنده جایزه بهترین مستند کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی مستند کوتاه مسابقه ملی)؛ عشق من از آن رودخانه مگذر (جین مو یونگ از کره‌جنوبی/ برنده جایزه بهترین فیلم مستند بلند بخش مسابقه بین‌الملل)؛ قارلی داملار (هایده مرادی/ برنده جایزه بهترین کارگردانی مستند کوتاه مسابقه ملی)

* دوشنبه (28 دی): وضعیت ذهن (داریا لیپکو از لهستان/ برنده جایزه دوم بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند جایزه شهید آوینی)؛ تنها میان طالبان (محسن اسلام‌زاده/ برنده جایزه اول بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند جایزه شهید آوینی)

* سه‌شنبه (29 دی): زندگی در خور موسی (حجت طاهری/ برنده جایزه بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند مسابقه ملی)؛ مادرکشی (کمیل سوهانی/ برنده جایزه بهترین پژوهش)

* شنبه (3 بهمن): زمستان فصل آخر (مریم‌السادات مؤمن‌زاده/ دیپلم افتخار بهترین کارگردانی مستند بلند مسابقه ملی)؛ یک موسیقیدان فرانسوی در دربار قاجار (مهران پورمندان/ برنده جایزه بهترین پژوهش)

* یکشنبه (4 بهمن): نام و نشان (مهدی جعفری/ بهترین فیلم جایزه شهید آوینی)؛ جیانو (فراچسکو دُون جیووانی از ایتالیا/ برنده جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل)

گفتنی است: این برنامه نمایشی از ساعت 17 عصر روزهای اعلام شده، در سالن «سینماحقیقت» به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15 برگزار شده و ورود برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است.

504502

22 / 33
کد خبر: 569819 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار