حسین زاده لطفی : تایید صلاحیت عمومی اعضای هیات علمی توسط مدیران گزینش استانی دانشگاه‌آزاد اسلامی

سه‌شنبه 11 اسفند 1394 - 14:45
کد مطلب: 604434
 دکتر حسین زاده از راه حل مشکلات دانشجویان دکتری میگوید

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌آزاد اسلامی در نشست مدیران استانی گزینش گفت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه است بخصوص نیرویی که مسولیت تربیت و پروش آینده جوانان را بعهده دارد ، در همین راستا افرادی که می خواهند به عنوان هیات علمی وارد مجموعه دانشگاه شوند باید صلاحیت معلم شدن را دارا باشند.

به گزارش ایسکانیوز، حسین زاده لطفی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌آزاد اسلامی در این نشست گفت: خوشحالم آنچه لیاقت دانشگاه و توانمندی موجود دانشگاه در بخش صلاحیت های عمومی بود بخش اعظم آن با اعتماد به این مجموعه تحقق پیدا کرد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌آزاد اسلامی افزود: هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم همکاری خوبی را در این حوزه با ما داشتند وبا اعتمادی که به ما شد توانستیم مسولیت تایید صلاحیت عمومی اعضای هیات علمی را در دانشگاه‌آزاد اسلامی انجام دهیم.

دکتر حسین زاده لطفی با بیان اینکه مهمترین دارایی هر سازمانی نیروی انسانی است، گفت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه است بخصوص نیرویی که مسولیت تربیت و پروش آینده جوانان را بعده دارد ، در همین راستا افرادی که می خواهند بعنوان هیات علمی وارد مجموعه دانشگاه شوند باید صلاحیت معلم شدن را دارا باشند.

وی به جذب سالانه 5 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه‌آزاد اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: بحث امروز ما جذب اعضای هیات علمی است که از 2 سال گذشته با جسارت دکتر میرزاده در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی و تاکید بر افزایش کیفی در دانشگاه‌آزاد اسلامی صورت گرفت.

حسین زاده لطفی بیان کرد: متاسفانه پیش ازفراخوان اول سال 94 فرآیند جذب اعضای هیات علمی طولانی بود که در همین راستا بازنگری در این فرآیند صورت گرفت که بر اساس آن این مدت به 145 روز کاهش پیدا کرد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌آزاد اسلامی افزود: مسولیت تایید صلاحیت اخلاقی، سیاسی و اعتقادی افراد به عهده گزینش است و فرم های تکمیل شده توسط آنها ملاک تصمیم گیری قرار خواهد گرفت لذا باید دقت زیادی در این امر شود.

وی به ثبت نام 6 هزار نفر در فراخوان جذب دوم اشاره کرد و گفت: در این فراخوان که از 5 دی ماه آغاز شده و ادامه دارد حدود 6 هزار نفر تاکنون ثبت نام کرده اند که از این تعداد حدود 5 هزار پرونده تشکیل و‌آماده بررسی است.

دکتر حسین زاده در پایان افزود: بررسی پرونده های افرادی که تا پایان بهمن ماه ثبت نام کرده اند باید تا پایان خردادماه به پایان برسد.

وحیدی: زمان لازم برای جذب هیات علمی به 145 روز تقلیل پیدا کرد

در ادامه جلسه دکتر وحیدی سرپرست مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به کوتاه شدن فرآیند جذب در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در گذشته فرآیند جذب طولانی بودن که با توجه به سیاست های رییس دانشگاه آزاد اسلامی توسط معاونت آموزشی دانشگاه فرآیند جدیدی پیشنهاد و مورد تصویب هیات رییسه قرار گرفت، که در این فرآیند تمام مراحل اصلاح و زمان لازم برای جذب هیات علمی به 145 روز تقلیل پیدا کرد.

وحیدی به انجام تحقیقات محلی توسط دانشگاه‌ازاد اسلامی اشاره کرد و گفت: زمان بررسی تحقیقات محلی وزارتین طولانی بود که با صحبت های و توافقات انجام شده با هیات عالی جذب و وزارت علوم این مسولیت به عهده دانشگاه آزاد اسلامی واگذار شد،که امیدواریم بررسی پرونده های ارسالی برای محققین در کمتر از یک ماه انجام شود.

وی همچنین به تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی اشاره کرد و گفت: در بخش تبدیل وضعیت 14 هزار پرونده موجود است که به دو بخش تبدیل وضعیت از طریق ارتقا و تبدیل وضعیت از طریق شناسنامه علمی تقسیم شد.

سرپرست مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: گام اول در خصوص تبدیل وضعیت از طریق ارتقا است که پیش بینی می شود که باید صلاحیت عمومی آن ها انجام شود و پیش بینی می شود که از اردیبهشت ماه واحدها پرونده ها را به هیات جذب استان ها ارسال کنند.

وحیدی بیان کرد: ما متعهد هستیم سالی 5 هزار عضو هیات علمی را جذب کنیم که در همین راستا باید در سال94 و95 حدود 8 هزار نفر را جذب کنیم.

20101

12 / 20
کد خبر: 604434 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار