سردار طلایی نیک:سربازان مانند شاغلین از مزایای صندوق بیمه عمر و حوادث نیروهای مسلح برخودار خواهند شد

دوشنبه 17 اسفند 1394 - 11:22
کد مطلب: 605776
طلایی نیک

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: : سربازان وظیفه و بسیجیان ویژه چنانچه در دوره خدمت با سانحه‌ای منجر به نقص عضو یا فوت مواجه شوند، متناسب با درصد شاغلین می‌توانند از پوشش بیمه عمر و حوادث برخوردار شوند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، سردار رضا طلایی نیک در نشست خبری خود که امروز (17 اسفند ماه) در حاشیه صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد در توضیح لایحه اصلاح قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمانهای تابعه یا وابسته به آنها، گفت: کلیات این لایحه امروز در مجلس مصوب شد که پس از نهایی شدن بیش از 600 هزار خانواده بازنشسته و مستمری بگیر نیروهای مسلح را تحت پوشش قرار خواهد داد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: با نهایی شدن جزئیات مصوبه امروز مجلس از سال آینده بازنشستگان و وظیفه بگیران نیروهای مسلح اعم از بازنشستگان ارتش، سپاه، ناجا، وزارت دفاع و سازمان‌های وابسته که تحت پوشش بیمه عمر و حوادث نیروهای مسلح بودند پس از دوران اشتغال هم می‌توانند با پرداخت نیم درصد از حقوق ماهیانه و اضافه شدن سهم دولت و صندوق بازنشستگی لشکری از پوشش بیمه عمر و حوادث زمان اشتغال، در دوران بازنشستگی هم بهره‌مند شوند.

وی افزود: با استمرار پوشش بیمه عمر و حوادث در دوره بازنشستگی همانند دوره اشتغال؛ در صورت بروز حادثه‌ی منجر به نقص عضو یا فوت بازنشسته، غرامتی به خانواده مصدوم یا متوفی از صندوق بیمه عمر و بازنشستگی پرداخت می‌شود که این غرامت پرداختی همانند دوره اشتغال در صورت فوت عادی 4 برابر کل وجوهی است که از حقوق شاغل یا بازنشسته کسر شده و 4 برابر هم از وجوه پرداختی سهم دولت نیز به خانواده مصدوم یا متوفی پرداخت می‌شود.

سردار طلایی نیک ضمن بیان اینکه اگر فوت ناشی از ماموریت یا خدمت باشد، غرامت تا 5 برابر پرداخت می‌شود، گفت: در صورتی که شهادت برای عضو صندوق بیمه عمر بازنشسته‌ها و کارکنان نیروهاس مسلح پیش آید، غرامت 6 برابر وجوه پرداخت شده خواهد بود.

وی تاکید کرد: متناسب با نقص عضو از 5 تا 100 درصد هم برای آسیب‌های منجر شده غرامتی محاسبه و از طرف صندوق بیمه عمر پرداخت می‌شود. در قانون مصوب 1335 کارکنان نیروهای مسلح از مزایای بیمه عمر و حوادث برخوردار بودند بدین شکل که در صورت بازنشسته شدن شاغل یک و نیم برابر پرداختی خود و سهم دولت به صورت یکجا دریافت می‌کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، افزود: در قانون اصلاحی سال 1376 بازنشسته ها نه تنها از یک و نیم برابر برخوردار نشدند، بلکه از پوشش بیمه عمر و حوادث نیروهای مسلح خارج بودند و تنها با قراردادهای موردی با سایر بیمه و در حد محدود از مزایای بیمه عمر و حوادث برخوردار می شدندف این موضوع نارضایتی بسیاری را ایجاد کرده بود.

سردار طلایی نیک یادآور شد: با اهتمام مشترک وزارت دفاع، ستاد کل نیروهای مسلح و دولت لایحه اصلاح قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمانهای تابعه یا وابسته به آنها به مجلس تقدیم شد که موافقت نمایندگان با کلیات آن عیدی خوبی را به کارکنان نیروهای مسلح دادند تا پس از دوران بازنشستگی از مزایای صندوق بیمه عمر و حوادث برخوردار باشند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یادآور شد: سربازان وظیفه و بسیجیان ویژه چنانچه در دوره خدمت با سانحه‌ای منجر به نقص عضو یا فوت مواجه شوند، متناسب با درصد شاغلین می‌توانند از پوشش بیمه عمر و حوادث برخوردار شوند.

201/203

18 / 29
کد خبر: 605776 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار