آزادی زندانیان غیرعمد از منابع صد درصد مردمی/۱۰ هزار ایرانی همچنان زندانی مالی غیرعمد هستند

چهارشنبه 19 اسفند 1394 - 16:40
کد مطلب: 606654
آزادی از زندان

معاون اجرایی ستاد دیه در آیین گلریزان آزادی ۲۲ زندانی جرائم غیرعمد استان بوشهر که به آزادی ۲۲ مددجوی تحت حمایت این نهاد منتهی شد، خبر از حضور ۹۹۱۴ محکوم جرایم غیرعمد در زندان‌های کشور خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از خبرآنلاین؛ محمدعلی ساری گفت: مجموع کل بدهی این افراد بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال می شود که امید است در روزهای باقیمانده از سال با همیاری شکات و البته دستگاه قضایی موجبات آزادی بسیاری از سرپرستان خانواده‌هایی که ناخواسته در این جمع قرار گرفته‌اند تا پیش از سال نو فراهم شود.

او با اشاره به عملکرد این نهاد حمایتی در نیمه نخست امسال گفت: تا ابتدای مهر ماه 94 با حمایت نیکوکاران کشوری تعداد پنج هزار و 468 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با مبلغ بدهی چهار هزار و 299 میلیارد ریالی بدهی از بند حبس رهایی یافتند که برای آزادی این دسته از زندانیان نیازمند قریب به 41 درصد از مبلغ محکومیت آن‌ها از سوی طلبکاران و اولیاءدم گذشت رضایتمندانه اخذ شد.

آزادی زندانیان غیرعمد از منابع صد درصد مردمی

معاون مدیرعامل ستاددیه کشور منابع لازم برای استخلاص این محکومان را صد در صد مردمی اعلام کرد و گفت: بدهی 7 هزار میلیاردی 8500 زندانی غیرعمدی هم که در سال 93 با مساعدت این ستاد آزاد شدند همه از محل وجوه واریزی خیرین خداجوی کشور پرداخته شده است که البته 60 درصد از این مبلغ را شاکیان خصوصی با چشم‌پوشی از حقوق خود به این مددجویان اهدا کرده‌اند.

ساری استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان و خوزستان را از استان‌های فعال در زمینه برگزاری جشن‌های گلریزان معرفی کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان امسال با یک رشد کمی و کیفی ما در سراسر ایران