معافیت ایثارگران و فرزندان شهدا از پرداخت مابه التفاوت انتقال سوابق بیمه‌ای

یکشنبه 15 فروردین 1395 - 11:24
کد مطلب: 620767
مجلس شورای اسلامی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: ایثارگران و فرزندان شهدا برای یک بار از پرداخت مابه التفاوت انتقال سوابق بیمه‌ای معاف هستند.

به گزارش ایسکانیوز، مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور در ماده‌ای مصوب کرد کارکنان تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی می‌توانند در صورت انتقال به سایر دستگاه‌ها، یا بازخریدی، اخراج، استعفا و استفاده از مرخصی بدون حقوق، بدون محدودیت زمان، کماکان مشمول صندوق بازنشستگی خود باشند. در این صورت حق بیمه سهم بیمه شده و کارفرما به استثنای افراد منتقل شده به عهده بیمه شده است.

همچنین دولت موظف است هر ساله اعتبار لازم موضوع تبصره 2 ماده 28 قانون تامین اجتماعی مصوب 3 /4 /1354 را در ردیف جداگانه‌ای در قانون بودجه سال آینده پیش بینی کند. همچنین از زمان لازم‌الاجرا شدن این قانون در صورتی که دریافتی ایثارگران و فرزندان شهدا مشمول صندوق تامین اجتماعی و بازنشستگی دیگری گردد، در صورت پرداخت کسور سهم بیمه شده مربوط به حق بیمه صندوق تامین اجتماعی توسط این افراد و با تحقق شرایط بازنشستگی آنها در هر صندوق، بازنشستگی در هر صندوق به طور مستقل انجام می‌شود و از مستمری بازنشستگی هر دو صندوق بهره‌مند می‌شوند.

بر اساس این مصوبه ایثارگران و فرزندان شهدا برای یک بار از پرداخت مابه‌التفاوت برای 15 سال سنوات بیمه‌ای ناشی از انتقال سوابق بیمه‌ای از یک صندوق بیمه و بازنشستگی به صندوق دیگر بیمه و بازنشستگی که ناشی از تغییر دستگاه استخدامی است معاف هستند. این مبلغ به عنوان مطالبه صندوق منتقل علیه از دولت منظور و توسط دولت پرداخت و تسویه می‌شوند.

همچنین نمایندگان مجلس در ماده دیگری مصوب کردند به منظور برقراری بیمه تکمیلی بازنشستگی صندوق های بیمه اجتماعی مجاز هستند نسبت به افتتاح حساب‌های انفرادی شخصی جهت بیمه شدگان با مشارکت فرد بیمه شده اقدام کند.

20102

46 / 27
کد خبر: 620767 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

منتقدالدوله دوشنبه 16 فروردین 1395 - 20:19
  • 0
  • 0
من که اصلأمتوجه نشدم که چی گفتین!چی شد!چی...وچی.........!!!

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار