در افتتاح کارخانه تولید مواد منفجره نسل جدید:

سردار دهقان: وزارت دفاع افزایش قدرت و نفوذ سرجنگی سلاح‌ها را دنبال می‌کند

چهارشنبه 18 فروردین 1395 - 12:04
کد مطلب: 621947
سردار دهقان وزیر دفاع

وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع همزمان با تلاش برای افزایش دقت سامانه های تسلیحاتی، ‌افزایش قدرت و نفوذ سرجنگی سلاح های مختلف را مورد توجه قرار داده است.

به گزارش ایسکانیوز، کارخانه تولید مواد منفجره نسل جدید (اکتوژن) با حضور سردار دهقان وزیر دفاع در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع به بهره برداری رسید.

سردار دهقان در مراسم افتتاح کارخانه تولید مواد منفجره نسل جدید گفت: با ایجاد زیرساختهای قدرتمند و روزآمد دفاعی، پشتوانه ای مطمئن برای صنایع دفاعی خواهیم داشت.

وی افزود: وزارت دفاع همزمان با تلاش برای افزایش دقت سامانه های تسلیحاتی، ‌افزایش قدرت و نفوذ سرجنگی سلاح های مختلف را مورد توجه قرار داده و دستیابی به دانش فنی تولید مواد منفجره اکتوژن و محصولات ترکیبی آن را در دستور کار قرار داده است.

دهقان با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری در ابتدای سال گفت: ایشان فرمودند امریکایی ها با سه ابزار تبلیغات، ‌نفوذ و تهدید قصد مقابله با ما را دارند.

وی افزود: آنها با تبلیغات سعی می کنند ایران را به عنوان عامل ناامنی، ‌بی ثبات کننده کشورهای منطقه و حتی اقدام خودشان یعنی تربیت تروریست و سازماندهی آنها معرفی کنند.

دهقان گفت: امریکایی ها همواره در بعد نرم افزاری و سخت افزاری در حال مقابله با ما هستند و بر این اساس کشورهای منطقه نیز به دنبال افزایش توان دفاعی خواهند بود و منطقه به بازاری برای سلاح های غربی تبدیل شده است. از این رو ما باید در حوزه آمادگی در پی تامین منافع باشیم.

وزیر دفاع ادامه داد: غربی ها در حال حاضر هم شرایطی را به وجود آورده اند تا هیچ کشوری صاحب دانش فنی به ما کمک نکند. ما در صنایع دفاعی باید به دنبال آن باشیم تا زیرساخت های دفاعی را تقویت کنیم و وابستگی را کاهش بدهیم و از صنعت بومی بهرمند شویم.

وی افزود: نباید اینگونه باشد تا در روزی که قرار است مصافی صورت بگیرد بر اثر غفلت گذشته گرفتار شویم.

وزیر دفاع گفت: آنچه که امروز به بهره برداری رسیده نشان از عزم و اراده متخصصان کشورمان بود و این پیام را دارد که اگر روزی می گفتیم ما می توانیم امروز می توان گفت، توانستیم که البته این آغاز راه است.

دهقان افزود: باید باور کنیم می توانیم و به دنیا بگوییم که حرکت مذبوحانه تحریم مانع از اقدامات ما نمی شود بلکه ما را امیدوار می کند تا حرکت پر شتابی داشته باشیم.

وی گفت: از طرفی فرزندان این ملت همواره تحرکات دشمن را رصد و با بکارگیری ظرفیت ها نیازها را در کوتاهترین زمان برطرف می کنند.

دهقان افزود: این اقدام نقطه آغازی است برای برداشتن گامهای بلندتر به منظور تضمین امنیت ملی.


مواد منفجره اکتوژن(octogen) از اقلام تخریبی محسوب می شود که در انواع موشکها و سلاحهای پدافند هوایی تسلیحات ضد زره و دریایی کاربرد دارد و موجب افزایش اثر بخشی وکارایی آنها می شود.

201/201

29 / 29
کد خبر: 621947 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار