هکرها فقط به  شبکه تلفن همراه شما نیاز دارند

هکرها بازهم نشان دادند با وجود تدابیر امنیتی متعدد در گوشی های هوشمند امروزی، فقط چیزی که برای تشخیص مکان و استراق سمع مکالمات تلفنی و پیام های کاربران نیاز دارند، شماره تلفن همراه آنان است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، در این شیوه از قابلیت های یکی از خدمات تبادل اطلاعات در شبکه تلفن همراه موسوم به (Signalling System No. 7 (SS7 بهره برداری می شود. هنگام برقراری تماس یا ارسال پیغام در شبکه، SS7 جزئیات تماس از جمله ترجمه شماره تلفن، انتقال پیغام متنی، محاسبه هزینه تماس و برقرار ارتباط کاربر و شبکه را انجام می دهد.
هکرها از طریق دسترسی به خدمت SS7 و تنها با استفاده از شماره تلفن همراه به عنوان شناسه، به سادگی می توانند موقعیت گوشی تلفن را بیابند، پیام های ارسال و دریافت شده و همچنین سوابق قبلی آن ها را ببینند، مکالمات تلفنی را شنود و ضبط کنند.
نکته قابل توجه این است که در شیوه مورد بحث، هکر با تجهیزات و قابلیت های گوشی تلفن همراه کاری ندارد، بلکه او از طریق شبکه تلفن همراه که تحت کنترل هیچ یک از کاربران نیست، به اطلاعات موردنظر خود دسترسی می یابد و شماره تلفن کاربر تنها نقش یک شناسه را ایفا می کند.
این شیوه دسترسی به اطلاعات، راهکاری است که می تواند به عنوان یک ابزار کاربردی برای شناسایی و ردگیری اهداف احتمالی، مورد استفاده سازمان های اطلاعاتی قرار گیرد.

20103

کد خبر: 626209