اهالی اعتراض کردند مجبور شدیم دو مرکز بهاران مردان را به زنان اختصاص دهیم/شهرداری دخالتی در مورد مرکز شفق ندارد

دوشنبه 6 اردیبهشت 1395 - 13:48
کد مطلب: 628253
سردار عزیز الله  رجب زاده

 فرمانده قرارگاه انضباط شهری گفت:شهرداری تهران هیچ دخالتی در مورد مرکز شفق نداریم و به هیچ عنوان مجوزی برای مصرف متادون در مراکز بهاران نداریم.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان سردار عزیزالله رجب زاده با اشاره به فعالیت بهاران زنان طی روزهای اخیرگفت: از ابتدا قرار بر این بود خانم هایی که از شفق ترخیص می شوند در صورت تمایل به مرکز اتحاد واقع در منطقه 4 منتقل شوند، اما متاسفانه به دلیل اعتراض برخی از اهالی در مرحله آخر مجبور شدیم تا دو مرکز بهاران مردان را به زنان اختصاص دهیم.

او افزود: در هر صورت اجرای پروژه اتحاد به عنوان یکی از برنامه های مهم و ارزشمند اجتماعی شهرداری در دستور کار است و درآینده شاهد افتتاح این مرکز برای توانمندسازی بانوان خواهیم بود.

فرمانده قرارگاه انضباط شهری در پاسخ به این سوال که روند درمان مددجویان در کمپ ها طی چند ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: درخصوص روند ترک اعتیاد خانم ها در شفق نمی توان اظهارنظری کرد چرا که شهرداری اصلاً به این موضوع ورود نکرد و تا یک ماه اول حتی مددکاران ما اجازه ورود به شفق را پیدا نکردند. در مورد مردان اما به عقیده من روند درمان خوب بوده اما می توانست با دقت بیشتر و بهتر انجام شود.

رجب زاده در ادامه با بیان اینکه یکی از روش های ترک اعتیاد در کمپ ها متادون درمانی بوده و چند مرکز نیز با این روش عمل کردند گفت: از آن جا که شهرداری مجوز توزیع متادون در میان مددجویان را ندارد، در بهاران تنها افرادی را پذیرش می کنیم که از روش پرهیزمدار استفاده می کنند و به طور داوطلب خواهان ورود به این مراکز باشند.

او افزود: ما حتی در مورد خانم های حاضر در شفق که برای حضور در بهاران اعلام آمادگی کردند نیز این اصول را رعایت کرده ایم. به طوری که از تعداد افراد حاضر در شفق در مرحله اول تنها حدود 20 نفر را به بهاران منتقل کردیم و مابقی بعد از طی کردن مراحل کاهش دوز و درنهایت ترک متادون می توانند در مراکز توانمندسازی شهرداری حضور پیدا کنند.

فرمانده قرارگاه انضباط شهری در پایان با اشاره به ترخیص برخی از مددجویان شفق گفت: در گفت و گویی که با مسئول کمپ شفق داشتم اعلام شد که 70 نفر به دلیل داشتن بچه، 25 نفر به دلیل آن که شهرستانی بودند و عده ای با حضور خانواده و حکم دادستانی از شفق خارج شدند. عده ای هم که در شفق باقی ماندند در صورت ترک متادون و تمایل شخصی می توانند به بهاران منتقل شوند.

105105

20 / 20
کد خبر: 628253 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار