مستمری دانش آموزان شین آبادواریزشد/ آتش سوزی دردولت دهم،جبران در دولت یازدهم

چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 - 18:23
کد مطلب: 629195
دانش آموزان  شین آبادی

در آتش سوزی مدرسه شین آباد شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی که در سال 1391 (دولت دهم) رخ داد 29 دانش‌آموز دختر دچار سوختگی شدند که دو نفر از آنها بر اثر شدت جراحات واردە فوت کردند. انگشتان سه تن از دانش‌آموزان به دلیل شدت سوختگی و موفق نبودن پیوند قطع شد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمدرضا رستمی گفت: دولت یازدهم درصدد اجرای برنامه ای بود که حقوق و مستمری مادام العمری را برای این دانش آموزان در نظر بگیرد تا مورد حمایت باشند.
او گفت: به همین منظور 80 میلیارد ریال( 8 میلیارد تومان) از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تعلق گرفت تا برنامه دولت برای حمایت از این دانش آموزان عملی شود.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: درصد سوختگی این دانش آموزان در کمیسیون پزشکی بررسی شد تا بر اساس آن میزان مستمری تعیین شود.
رستمی در ادامه گفت: بر اساس میزان سوختگی، مستمری این دانش آموزان بین 6 میلیون تا 9 میلیون ریال (600 تا 900 هزار تومان) تعیین و مقرر شد این مبلغ از تاریخ یکم فروردین ماه سال 1394 به حساب این دانش آموزان در بانک رفاه واریز شود. البته وقفه ای در پرداخت پیش آمد که موجب شد این پرداخت ها از بهمن ماه سال گذشته به صورت صددرصد عملی شود که تمامی مبلغ این مستمری از یکم فروردین ماه سال 1394 محاسبه و بصورت کلی واریز شده است.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد: در ابتدای هر سال تامین اجتماعی در خصوص افزایش مستمری ها تصمیم گیری کرده و میزان افزایش را از طریق شورای عالی کار ابلاغ می کند و بر همین اساس میزان افزایش مستمری این دانش آموزان هرساله بر این اساس تعیین خواهد شد.
به گزارش ایرنا، آتش‌سوزی در مدرسه دخترانه روستای شین‌آباد (از توابع پیرانشهر) یکی از سلسله آتش‌سوزی‌ها به دلیل نقص تجهیزات گرمایشی در مدارس ایران در روز چهارشنبه 15 آذر 1391 رخ داد.
این حادثه که به جراحت شدید دانش آموزان منجر شد، عوارض روحی و اجتماعی جدی را برای حادثه دیدگان، اعضای خانواده آنها و ساکنان روستا ایجاد کرد.


105105

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار