مردم از کرایه‌های مسیر نمایشگاه کتاب ناراضی هستند/ تاکسی‌ها حق افزایش کرایه ها را دارند؟

شنبه 18 اردیبهشت 1395 - 14:37
کد مطلب: 642043
رانندگان تاکسی

شهروندانی که قصد دارند خود را از میادین مختلف شهر تهران به شهر آفتاب و محل برگزاری نمایشگاه کتاب برسانند از میزان کرایه های تاکسی‌ها ابراز نارضایتی می کنند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان، نمایشگاه شهر آفتاب که از روز 16 اردیبهشت کار خود را آغاز کرده، همچنان با حواشی مختلفی همراه است و میزان کرایه های دریافتی تاکسی ها از شهروندانی که قصد دارند خود را با تاکسی به نمایشگاه برسانند، نیز یکی از همین حواشی است.

بر این اساس، تاکسی هایی که شهروندان را از میدان تجریش به نمایشگاه می رسانند برای طی مسافت 36.2 کیلومتری، 9 هزار تومان دریافت می کنند. تاکسی های نوبنیاد نیز کرایه شان 10 هزار تومان است و افرادی که از میدان رسالت خود را به نمایشگاه شهر آفتاب می رسانند نیز باید 8500 تومان کرایه پرداخت کنند.

همچنین کرایه تاکسی های میدان صنعت که مسافران را به سمت نمایشگاه شهر آفتاب می برند، 7 هزار تومان است.

شهروندانی که از میدان آزادی راهی نمایشگاه کتاب می شوند نیز باید 5 هزار تومان کرایه پرداخت کنند. کرایه مسیر خاوران – شهر آفتاب نیز 5 هزار و 500 تومان تعیین شده است.

ارزان ترین کرایه در میان کرایه های تعیین شده برای تاکسی های نمایشگاه کتاب، متعلق به تاکسی های مسیر نعمت آباد - شهر آفتاب است. این تاکسی ها از مسافران خود 3 هزار و 500 تومان کرایه دریافت می کنند.

افرادی که از فرودگاه امام خمینی (ره) بخواهند خود را به نمایشگاه برسانند نیز باید 6 هزار تومان کرایه پرداخت کنند.

مهدی اسماعیل بیگی، معاون نظارت سازمان تاکسیرانی در رابطه با مبالغ اخذ شده از سوی رانندگان تاکسی ها از شهروندان به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: کرایه ها به هیچ وجه زیاد نیست و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته شده و بر مبنای مسافت، کرایه ها از شهروندان اخذ می شود.

او افزود: تمام تاکسی ها موظف هستند بر اساس مبالغ تعیین شده از شهروندان کرایه دریافت کنند و هیچ کرایه ای بیشتر از میزان تعیین شده از شهروندی دریافت نمی شود.

معاون نظارت سازمان تاکسیرانی در خصوص گلایه های مطرح شده از سوی برخی شهروندان گفت: افرادی که از این کرایه ها ناراضی هستند؛ می توانند از سایر وسایل حمل و نقل عمومی برای تردد استفاده کنند و شهرداری تهران علاوه بر تاکسی، اتوبوس و مترو را نیز جهت جا به جایی شهروندان در نظر گرفته است.

اسماعیل بیگی با تاکید بر اینکه میزان کرایه تاکسی ها به هیچ وجه در ساعات مختلف تغییر نمی کند، گفت: تاکسی ها به هیچ وجه حق افزایش کرایه ها در ساعات پر ترافیک را ندارند و اگر شهروندان در این رابطه با موردی برخورد کردند این موضوع را به سامانه 1888 اطلاع دهند.

105105

20 / 20
کد خبر: 642043 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار