رشته آسیب شناسی ورزشی در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی می شود

یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 - 10:15
کد مطلب: 642193
رشته آسیب شناسی ورزشی راه اندازی می شود

مدیرگروه تربیت بدنی واحد علوم و تحقیقات گفت: براساس اساسنامه وزارت علوم و تصمیمات شورای پژوهشی این وزارتخانه گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی این واحد به گروه علوم ورزشی تغییر نام داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر، نادر شاکری گفت: از آنجایی که علوم ورزشی خود در برگیرنده تمامی علوم مرتبط با حوزه ورزش و تربیت بدنی است و همچنین علم نوین ورزشی نیازمند تعامل میان اکثر علوم است عنوان این گروه به علوم ورزشی تغییر نام داده شد.

او با اشاره به رشته رفتار حرکتی در گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی واحد علوم و تحقیقات گفت: این رشته از جمله رشته های پرطرفدار و البته کاربردی در سطح جهان است. بررسی و ارائه راهکار به ورزشکاران بخصوص ورزشکاران حرفه ای(اجرای تمرین با تصویرسازی ذهنی و قرار دادن ورزشکار در حالتی شبیه به مسابقات)، برای ارتقاء مهارت و یادگیری ورزشی آنها و کسب موفقیت از جمله اهدافی است که در این رشته به آن توجه می شود.

مدیرگروه علوم ورزشی و تربیت بدنی واحد علوم و تحقیقات از راه اندازی رشته های آسیب شناسی ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و افزود: با توجه به علم روز دنیا در حوزه علوم ورزشی، نیاز به راه اندازی رشته های تخصصی جدید بسیار محسوس است تا بتوان همگام با سایر کشورها در این زمینه پیشرفت مطلوبی داشته باشیم.

شاکری به تجهیز آزمایشگاه های گروه علوم ورزشی و تربیت بدنی به عنوان یکی دیگر از برنامه های این گروه اشاره کرد و گفت: بسیاری از رشته های این گروه وابستگی زیادی به آزمایشگاه ها دارند و آزمایشگاه از ارکان اساسی تعلیم و تعلم در این رشته است.

او گفت: تست های دوره ای ورزشی بخصوص تست سلامت و آمادگی جسمانی برای وزشکاران حرفه ای، فعالیتی است که در ایران کمتر به آن توجه شده است، این درحالی است که از اصول ورزش حرفه ای بحساب می آید. می توانیم با راه اندازی آزمایشگاهی مجهز (آزمایشگاه فیزیولوژی) در این امر قدم های مثبتی برداشته و به عنوان مرجعی برای انجام اینگونه تست ها به دنبال درآمد زایی در واحد علوم و تحقیقات در بخش حرفه ای و نیز در بخش عمومی هستیم.

مدیرگروه علوم ورزشی و تربیت بدنی واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی در گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی واحد علوم و تحقیقات نزدیک کردن علم و تخصص دانشگاهی به اجرا است، خاطرنشان کرد: تصویب و ترغیب دانشجویان به سمت پایان نامه هایی که جنبه کاربردی پیدا کنند، عملیاتی کردن علم و تخصص، آموزش های عملیاتی در کنار تئوری و غیره از اصول مورد توجه در این گروه است.

شاکری با اشاره به اهمیت علم فیزیولوژی در ورزش گفت: رشته فیزیولوژی ورزشی و گرایش های آن در تمامی ابعاد زندگی نوع بشر سرآمد و کارآمد است.

20104

16 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار