معاون پارک علم و فناورى روسیه: حرکت موازی بین ایران و روسیه در راستای توسعه تکنولوژی شکل گرفته است

گراچو با بیان اینکه فضای پسا تحریم و همکاری های دو کشور روسیه و ایران می تواند به توسعه اقتصادی و فرهنگی هر دو کشور کمک کند، گفت: ایران یک بازار بسیار بزرگ با پتانسیل بالا در دنیا است و سرمایه گذاری در ایران یکی از دلایل حضور ما در ایران است.

به گزارش ایسکانیوز، نیکولاى گراچو، معاون پارک علم و فناورى روسیه در رابطه با دستاوردهای علمی دانشگاه آزاد اسلامی و جمهوری اسلامی ایرانگفت: بسیار جالب بود که تیم های جوان را می دیدم که با هم و در کنار هم کار می کردند. این جوانان تکنولوژی پهناوی گسترش می دهند. دیدن این همه تنوع و اختراعات متنوع برای من بسیار جالب بود.

او با اشاره به حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از مخترعان و محققان دانشگاهی گفت: برای من بسیار جالب است که یک دانشگاه از تجارت ها جوان دنیا حمایت می کند. در روسیه هم ما به همین ترتیب عمل می کنیم.

گراچو با اشاره به همکاری های علمی دانشگاه های ایران و روسیه بیان کرد: حرکت موازی بین ایران و روسیه شکل گرفته است و امیدوارم که تیم های ایران و روسی فعالیت های مشترکی را در کنار هم داشته باشند و بتوانند در بحث توسعه تکنولوژی و تحقیقات عملی به یکدیگر کمک کنند و چرخ توسعه تکنولوژی را بیش از پیش به حرکت در آوریم.

معاون پارک علم و فناورى روسیه ادامه داد: مهم ترین اصل نتیجه نهایی این همکاری است تا بتوانیم از امکانات یکدیگر استفاده کنیم.

او با اشاره اهمیت حمایت از دانشمندان و تولیدکنندگان جوان گفت: مهم ترین مشکل برای دانشمندان و تولیدکنندگان جوان چه در ایران و روسیه یافتن حمایت کننده است. به همین منظور همکاری دو کشور می تواند راهی برای حمایت دانشمندان باشد. ایران و روسیه می توانند با استفاده از تجربیات یکدیگر و انتقال این تجربیات به حل این مشکل کمک کنند.

گراچو با بیان اینکه فضای پسا تحریم و همکاری های دو کشور روسیه و ایران می تواند به توسعه اقتصادی و فرهنگی هر دو کشور کمک کند، گفت: ایران یک بازار بسیار بزرگ با پتانسیل بالا در دنیا است و سرمایه گذاری در ایران یکی از دلایل حضور ما در ایران است.

او ادامه داد: نگاه ما به ایران تنها نگاه تجاری و سرمایه گذاری نیست. ایران صاحب دانشمندان خبره و علم قوی است. در ایران علم و دانشی قوی نهفته است. همکاری با این دانشمندان می تواند نتایج بسیار خوبی برای هر دو کشور به همراه داشته باشد.

در روسیه از سرمایه گذاری های دولتی و معافیت های مالیاتی برای حمایت از جوانان و دستاوردهای آنان استفاده می کنیم تا جوانان را به جلو حرکت دهیم. امیدواریم که ایران نیز بتواند از دانشمندان جوانان و نسل خلاق خود اینگونه حمایت کند. جذب سرمایه گذاران خصوصی در بخش اختراعات کار بسیار سختی است چرا که سرمایه گذاران سرمایه های خود را به اختراعاتی که سرنوشت مشخصی ندارند اختصاص نمی دهند.

20104

کد خبر: 647271