شناسایی باندهای سازمان یافته تکدی گری در کرج

سه‌شنبه 18 خرداد 1395 - 16:16
کد مطلب: 651209
ایرانی

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج از شناسایی و تهیه بانک اطلاعاتی باندهای سازمان یافته تکدی گری دراین کلانشهر خبر داد و آن را از طرح ها مهم در دست اجرا عنوان کرد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، محمدتقی ایرانی در کارگروه ساماندهی متکدیان در کرج، گفت: پدیده تکدی گری در کلان‌شهر کرج، در سال های اخیر تبدیل به معضل اجتماعی شده و برای این مشکل باید مردم و مسئولان در کنار هم و با همدلی بیشتر همراه باشند.
وی ادامه داد: بنابراین شناسایی باندهای سازمان یافته تکدی گری، کودکان کار و خیابان، اجرای طرح های ضربتی جمع آوری متکدیان و هماهنگی با امور اتباع خارجی برای اخراج متکدیان خارجی به بیرون از مرزها و کشور متبوع آنان جزو طرح های مختلف در دست اجراست .
ایرانی گفت: شناسایی باندهای سازمان یافته تکدی گری و سرپرستان این باندها فرایندی زمانبر است که می تواند به صورت ریشه ای این معضل را برطرف کند اما در حال حاضر برای زدودن تکدی گران از چهره شهر، اجرای عملیات ضربتی در دستور این کارگروه قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: این طرح از روز سیزدهم خرداد آغاز شده و با همکاری شهرداری کرج، بهزیستی، کمیته امداد، مرکز بهداشت و دادگستری و ناجا در حال حاضر اجرا می شود.
وی در خصوص متکدیان جمع آوری شده، گفت: این متکدیان به مرکز نگهداری موقت آسیب دیدگان اجتماعی واقع در میدان استاندارد فرستاده می شوند سپس با حضور نمایندگانی از بهزیستی، کمیته امداد، اتباع و دانشگاه علوم پزشکی، غربالگری در مورد آنها انجام می شود متکدیانی که مبتلا به اعتیاد هستند به اردوگاه ماده 16 یا کمپ های میان مدت ترک اعتیاد فرستاده می شوند که در این خصوص همکاری نیروی انتظامی و بهزیستی شایسته تقدیر است.
فرماندار در خصوص کودکان کار و خیابان، گفت: پس از بررسی وضعیت سلامت و شناسایی خانواده های آنها، در صورتی که بدسرپرست یا بی سرپرست باشند تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد قرار می گیرند اما در خصوص اتباع خارجی، که امکان حمایت این دو نهاد برای آنها وجود ندارد، پس از بررسی وضعیت کارت تردد به امور اتباع فرستاده می شوند.
فرماندار کرج در ادامه به ضرورت همکاری مردم با مسئولان برای زدودن چهره شهر از وجود متکدیان تاکید کرد و گفت: شهروندان باید بدانند متکدیان با ظاهرسازی فریبنده، نشان دادن آثار معلولیت و آسیب دیدگی و استفاده از کودکان، از دلسوزی و ترحم آنها سوء استفاده می کنند در حالی که مردم می توانند برای کمک و یاری رساندن به نیازمندان آبرومند، از مجراهای صحیح نظیر موسسات خیریه، سازمان های معتبر حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی اقدام کنند و با پرهیز از پرداخت وجه به متکدیان، این معضل اجتماعی را در کلان‌شهر کرج از بین ببرند.
ایرانی در پایان با تاکید بر ضرورت حفظ کرامت انسانی نیازمندان، گفت: در نظام جمهوری اسلامی، به دنبال یاری رساندن به مظلومان در قالب حفظ کرامت های انسانی آنها هستیم بنابراین از همه اقداماتی که برای امور خیریه انجام می شود استقبال می کنیم اما اجازه نمی دهیم این خصلت نیکو و احساسات پاک شهروندان با بازی فریبنده متکدیان به سخره گرفته شود و با برنامه ریزی برای جمع آوری کمک های نیکوکاران از مجراهای صحیح، به دنبال آن هستیم تا کمک های مردم به دست نیازمندان واقعی برسد

58 / 27
کد خبر: 651209 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار