اجرای ویژه برنامه های روز جهانی باد در کلینیک تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان از اجرای ویژه برنامه های روز جهانی باد از سوی کلینیک تحقیقات انرژی ERC این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز، عباس جهانبخشی بیان کرد: به مناسبت روز جهانی باد، ویژه برنامه ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان برگزار شد.
وی افزود: این دانشگاه به عنوان شاخه استان قزوین انجمن انرژی ایران؛ با تکیه بر ERC برنامه های متعددی را در دستور کار دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان ادامه داد: رونمایی از اولین توریبن بادی عمود محور یک کیلوواتی محصول یکی از هسته های فن آور مستقر در مرکز رشد واحدهای فن آور دانشگاه تاکستان با حمایت ERC،بازدید از نیروگاه بادی مپنا در کهک تاکستان و همچنین برگزاری مسابقه طراحی و ساخت توربین بادی از جمله برنامه های اجرا شده از سوی ERC دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان به مناسبت این روز به شمار می رود.
جهانبخشی عنوان کرد: روز جهانی باد همه ساله 25 خرداد ماه برابر 15 ژوئن در سراسر دنیا با هدف فرهنگ سازی و آشنایی مردم با انرژی باد جشن گرفته می شود.
وی تصریح کرد: ایران نیز از سه سال پیش به جمع کشورهای عضو سازمان جهانی انرژی باد پیوسته و تاکنون برنامه های متنوعی را برای گرامیداشت و تاکید بر اهمیت انرژی باد به اجرا درآورده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان بیان کرد: امروزه موضوع انرژی از مهم ترین موضوعات در سراسر دنیا محسوب می شود و ایران نیز با بهره مندی از مواهب طبیعی خدادادی می تواند از قابلیت های موجود، برای توسعه و رفاه بیشتر استفاده کند.
جهانبخشی اظهار امیدواری کرد؛ با توجه به اینکه تاکستان در یکی از مهمترین مناطق بادی کشور مستقر شده است در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از طرح های توسعه ای به منظور بهره وری از این موهبت الهی باشیم.
وی اذعان کرد:امیدواریم با توجه به ظرفیت کلینیک تحقیقات انرژی ERCدانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان این مرکز بتواند سهم قابل توجهی در توسعه این موضوع را به خود اختصاص دهد.
جهان بخشی با اشاره به اینکه برنامه راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان بر حوزه انرژی بنا شده است خاطر نشان کرد: در این راستا مرکز رشد واحدهای فن آور با هدف حمایت از صاحبان ایده در مسیر تجاری سازی ایده ها تاسیس شده است وی راه اندازی کلینیک تحقیقات انرژیERC زیر مجموعه مرکز تحقیقات مکانیک را گامی موثر در میل به این هدف می داند. وی اظهار امیدواری کرد به زودی با اخذ مجوزهای لازم ERC در سطح مرکز تحقیقاتی مستقل ارتقا خواهد یافت.
در ادامه مصاحبه دکترمهرانگیز قاضی معاون پژوهش و فن آوری واحد یادآور شد: این دانشگاه تاکنون دو بار میزبان همایش ملی انرژی بوده که این برنامه در سال جاری نیز برگزار خواهد شد.
دبیر کارگروه توسعه فنآورانه ی انرژی در پایان از برگزاری اولین کنفرانس بین المللی انرژی در آینده ای نزدیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان خبر داد.

20101

کد خبر: 653796