شاکری: ساماندهی قبور شهدا باید با اجازه خانوده ها باشد/ شهرداری نمی تواند بدون اجازه لودر بیاورد و قبرها را بر هم بریزد

شنبه 29 خرداد 1395 - 14:50
کد مطلب: 654197
 مجتبی شاکری

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به ساماندهی قبور شهدا، گفت: اینکه شهرداری بدون مشورت و اجازه خانواده ها، لودر بیاورد در قطعه شهدا و قبرها را به هم بریزند، کار درستی نیست.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، مجتبی شاکری رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اعتراض عده ای از خانواده های شهدا در خصوص ساماندهی قبور شهدا،گفت: در خصوص ساماندهی قبور در دوره گذشته و دوره کنونی بحث های زیادی انجام شده به این دلیل که قطعه شهدا محلی برای رسیدن به آرامش روحی و روانی است.

او با بیان اینکه قطعه قبور شهدا باید مورد استفاده بیشتری قرار گیرد، افزود: امروزه بیشتر پدر و مادران شهدا پا به سن گذاشته اند و حضورشان در برخی از قطعات بسیار سخت است به همین دلیل با رضایت خانواده ها این قطعه باید نظم و ترتیبی پیدا کند.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر فراز و فوردهایی در قبور شهدا مانند وجود تابلوهایی که در برخی مواقع حتی آدم های عادی ممکن است به آن برخورد کرده و آسیب ببیند، وجود دارد که باید ساماندهی شود.

شاکری با بیان اینکه امروزه قبور شهدا در شهر کرمانشاه و اصفهان یکدست شده و خانواده ها در بیشتر مواقع با پهن کردن فرش مراسم هایی در این قبور برگزار می کنند، گفت: متاسفانه در حال حاضر در هیچ کدام از قطعه های قبور شهدا تهران نمی توانیم چنین فضای مناسبی پیدا کنیم.

او با تاکید بر این اصل کار ساماندهی درست است و شورا نیز آن را پیگیری می کند، گفت: اما ما بر این عقیده ایم که این کار باید با جلب رضایت خود خانواده های شهدا انجام شود.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بهشت زهرا اصلی ترین محل تغییر رفتارهای معتقدان و متفکران دینی است، ادامه داد: عده ای از نظر روحی و روانی با زیارت قبور شهدا به آرامش میرسند به همین دلیل درست نیست محلی که مرکز عاطفه خانواده هاست به یکباره برهم بریزد چراکه آنها نمی توانند چنین موضوعی را تحمل کنند.

شاکری با بیان اینکه قطعه شهدا برای همه قداستی دارد و همه برای آن ارزش قائل هستند، گفت: ساماندهی این قطعه باید با رضایت خانواده ها باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنم که جلسه مشترکی با حضور نمایندگانی از خانواده های شهدا در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شود تا آنها بتوانند در خصوص ساماندهی یک تصمیم جامع و کامل بگیرند.

او ادامه داد: اینکه شهرداری بدون مشورت و اجازه خانواده ها، لودر بیاورد در قطعه شهدا و قبرها را به هم بریزند، کار درستی نیست چراکه با این کار قبرها بهم ریخته می شود و مکانش نیز تغییر پیدا می کند در حالی که می توانند برای این مرکز آرامش بخش و شکیل کردن آن، یک فکر اساسی انجام شود.

20103

94 / 20
کد خبر: 654197 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار