اتمام نگارش فصل اول سریال «دنگ و فنگ روزگار»/حسن وارسته:با ادامه یافتن قصه موافقت شده است

یکشنبه 30 خرداد 1395 - 21:00
کد مطلب: 654648
حسن وارسته

نویسنده سریال «دنگ و فنگ روزگار» از افزایش احتمالی این سریال به دو فصل ۱۸ الی ۲۰ قسمتی به دلیل قابلیت های داستانی آن خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، حسن وارسته نویسنده سریال «دنگ و فنگ روزگار» از پایان نگارش ۱۸ قسمت از این سریال نیمه اپیزودیک در مرکز گسترش فیلمنامه نویسی رسانه ملی خبر داد و گفت: این سریال تاکنون در مرحله نگارش به قسمت ۱۸ رسیده است و به احتمال زیاد در دو فصل با تعداد قسمت های ۱۸ تا ۲۰ ادامه داشته باشد.
وی درباره داستان این سریال طنز افزود: «دنگ و فنگ روزگار» درباره خانواده ای است که سال هاست از شهرکرد به تهران کوچ کرده اند و در زندگی شان رازی است که در طول سریال با زبان و ماجراهای طنز ضمن این که متوجه این راز می شویم، مشکلات این خانواده را درزندگی شهری و شهرنشینی می بینیم.
این نویسنده درباره سایر ویژگی های متن خود ادامه داد: داستان «دنگ و فنگ روزگار» تقریبا به صورت اپیزودیک جلو می رود. یک شاخه و پایه کلی دارد و با همان بازیگران ثابت در هر قسمت ماجرایی مستقل نیز طی داستان دنبال می شود. همچنین موضوع و قصه سریال به مناسبت خاصی مربوط نیست و در هر زمانی قابل پخش است.
وی درباره روند نگارش فیلمنامه این سریال توضیح داد: در سیناپسی که به مرکز گسترش فیلمنامه نویسی تحویل دادیم، هر فصل از سریال ۲۰ قصه دارد چراکه قصه به دلیل این که پتانسیل بیشتر شدن و ادامه یافتن هم دارد می تواند تا بیش از ۲۶ قسمت هم در مجموع ادامه یابد. تاکنون موافقت ضمنی هم از سوی مرکز با ادامه یافتن قصه صورت گرفته است.
وارسته در پاسخ به این که کدامیک‌ از شیوه های فیلمنامه نویسی یا فردی را ترجیح می دهد، بیان کرد: من معتقد به فیلمنامه نویسی گروهی هستم. بیشتر سریال های دنیا یک طراح و خالق اولیه دارند و در همکاری با چند نویسنده جذاب تر می شوند. به هر حال مشارکت چند فکر یک اثر را پخته تر می کند. ضمن این که نمایشنامه نویسی با فیمنامه نویسی فرق دارد. نمایشنامه نوشتن در واقع بیشتر خلق یک اثر هنری است. اما فیلمنامه نوشتن علاوه بر این تکنیک و شخصیت پردازی می خواهد و این ویژگی باعث می شود تا فیلمنامه نویسی گروهی اثر جذاب تر و متن بهتری را به بار آورد.
508502
91 / 33

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار